Podnik je již tradičně také obsazován ambiciózními hráči z východní Evropy. Na startu MMJ Polska byli také českokrumlovští hráči Bára Hadáčková a Tomáš Švejda, které trenérsky doprovázel Radek Votava. Oba mladí hráči SKB Český Krumlov se velmi dobře prosadili v silné evropské konkurenci a domů si přivezli dvě bronzové medaile.

Jako první přišla na řadu společná smíšená čtyřhra, Švejda s Hadáčkovou postupně porazila domácí pár Piorkowski / Radziszewska (21:14, 21:9) a ruskou dvojici Chertilin a Kozyreva (21:13, 21:10). Do semifinále postoupili přes další Poláky (21:16, 21:15) a až tam je zastavila dvojice Meglič / Sadaičová ze Srbska ve třech setech (19:21, 21:9, 14:21).
Další medaile se Tomáš Švejda dočkal v páru se svým stálým deblovým partnerem Janem Janoštíkem ze Sokola Č. Budějovice. Jihočeši, ač nebyli nasazeni, se probojovali opět až do semifinále přes polské debly Bilbin / Holub (21:13, 21:13) a Piorkowski / Suszynski (21:16, 21:11). O další postup museli bojovat s turnajovou dvojkou – slovenským párem Antoska / Horák, které udolali ve dvou setech (21:19, 21:14). Do finále však již nepostoupili, když polský debl Cimosz / Kordek je přehrál ve dvou bojovných sadách (14:21, 17:21).

Ve dvouhře juniorek se velmi dobře prosadila Bára Hadáčková, která patřila mezi nasazené hráčky vzhledem ke svým dobrým předchozím vystoupením na evropském okruhu. Úvodní zápas nezačala úplně podle představ a musela hned do tří setů proti Slovence Tarcalové. Zápas ale nakonec zvládla a postoupila do osmifinále proti ruské hráčce Anastasii Shapavalové. Po třech setech vyhrála (18:21, 21:18, 21:16). Čtvrtfinále pak odehrála proti Kitti Szotakové z Maďarska. Po prvním vyhraném setu bohužel nezvládla koncovku druhé sady a ve třetím setu už dominovala soupeřka (21:13, 21:23, 8:21).

Ve dvouhře juniorů nastoupil Tomáš Švejda v prvním kole proti domácímu Kacperu Kopaczovi. Celou dobu měl zápas pod kontrolou a s přehledem vyhrál ve dvou setech (21:7, 21:4). V postupu do dalšího kola ho však zastavil třetí nasazený Luka Ban z Chorvatska, s nímž ve dvou vyrovnaných setech prohrál (19:21, 18:21).

Slovo trenéra

Trenér a předseda SKB ČK Radek Votava k vystoupení krumlovských hráčů na polském turnaji řekl:
„Tomáš s Bárou odehráli v Polsku velice dobré zápasy a myslím, že předchozí hodnocení je velice výstižné. Tomáš podal výborné výkony v párových disciplínách, kde byl velkou oporou pro oba spoluhráče."

"Bára bohužel střídala lepší rozpoložení s určitou bezradností. Zvládla pro ni těžký vstup do turnaje dvouhry, podala velice dobrý výkon proti reprezentantce Ruska a prohrála zápas s pozdější vítězkou z Maďarska. Nevstoupila do zápasu dobře a v polovině prohrávala o tři body, aby set nakonec vyhrála. Oběma blahopřeji k dosaženým výsledkům."