Druhé utkání mezi volejbalisty Českých Budějovic a Karlovarska začalo nepřesností na straně domácích, kteří nechali mezi sebe spadnout lehký míč hraný prsty zadarmo. Tato výměna předznamenala průběh prvního setu. Jihočechům se nedařilo dostat se do „provozní" teploty, hodně kazili podání a příliš se nedařilo ani útočníkům. První set prohráli domácí 19:25.

O poznání koncentrovanější vstoupili domácí do druhého dějství. Hupka výborně dirigoval obrannou hru, svými zákroky v poli udivovali diváky oba blokaři a procenta na útoku si vylepšovali Kuliha s Michálkem. Set pro Jihostroj zakončil přímým bodem z podání kapitán Habr.

Soupeři se navzájem znali do detailu, bylo těžké něčím překvapit. Lépe se se situací vyrovnali Jihočeši, kterým klapala především souhra nahrávače s blokaři Machem a Sobotkou. Kriško přidal výborný servis a Jihostroj si připsal další dílčí úspěch (25:21).

Hnáni kupředu skvělým publikem ukazovali domácí volejbalisté, kdo je v budějovické hale pánem. Karlovarsko ale mělo stále o co hrát. Loftesnes smečoval z velké výšky, body přidával Mihajlovič. Bojovalo se o každý bod. Větší důraz, ale i klid v koncovce předváděli Jihočeši a zaslouženě zvítězili i ve druhém semifinálovém utkání.

Stav série Jihostroj - Karlovarsko je 2:0.

Jihostroj České Budějovice – ČEZ Karlovarsko 3:1 (-19, 15, 21, 20), čas: 112 minut, rozhodčí: Rychlík, Hudík diváků: 1426.

Jihostroj České Budějovice: Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Michálek, Kuliha – libero Hupka (Pleva, Zapletal). Trenér Jan Svoboda.

ČEZ Karlovarsko: Rojas, Janků, Kust, Mihajlovič, Sukuba, Szczerbaniuk – libero Pfeffer (Bartůněk, Málek, Koláček), trenér Petr Brom.