Vždy na podzim Křemežští zorganizují v tělocvičně ZŠ turnaj, při kterém si mohou zájemci vyzkoušet, že badminton je krásný sport. Každoročně se pak přesvědčí, že je nejen krásný, ale dá i pořádně zabrat všem, kteří si přijdou zahrát. I proto se vždy přihlásí řada zájemců nejen z řad křemežských příznivců badmintonu, ale i hráči ze širokého okolí, často přesahujícího hranice okresu i kraje. Badminton se v poslední době stává stále populárnější mezi rekreačními hráči, a ti vítají příležitost změřit síly a umění se soupeři přiměřené kvality. Křemežský turnaj má dlouhodobou tradici, zkušené pořadatele, příjemnou atmosféru i hodnotné ceny pro startující. Jsou zde už tradiční startující, kteří se zúčastňují každoročně, ale vždy rádi přivítají i nové „neokoukané“ tváře.

V posledních letech má turnaj neregistrovaných i pevně stanovený termín, a to den státního svátku 17. listopad. Stejně tomu bude i v letošním roce a pořadatelé budou připraveni v tělocvičně ZŠ v Křemži už od 8.30 hodin, kdy začne prezentace. Podmínkou účasti je kromě chuti do hry i vlastní sálová obuv a zaplacení startovného (50 Kč). Vhodná je i vlastní raketa (pro ty, kterým chybí, mají pořadatelé připraveno náčiní k zapůjčení). Pro ty, kteří vůbec neznají pravidla, poskytnou pořadatelé i cenné rady o technice a taktice hry a zabezpečí rozhodování zápasů.

Hráči se přihlásí podle vlastního uvážení do skupin podle výkonnosti (začátečníci a méně či více pokročilí), aby se utkávali se soupeři přiměřené kvality a všichni si dobře zahráli. Hrát se budou soutěže ve dvouhrách. Turnaj je vypsán společně pro kategorie dospělých a žáků.

Tedy nezapomeňte a přijďte si v pondělí 17. listopadu do tělocvičny ZŠ v Křemži zahrát badminton!

Ještě se sluší připomenout loňské vítěze. V mužích se jím stal domácí Miloš Veselý, v ženách pak triumfovala Ivana Řepová z Horní Plané.

Václav Koudelka