Severomoravská Orlová hostila o uplynulém víkendu badmintonové Yonex Mezinárodní mistrovství České republiky kategorie juniorů, na které se vydala hájit barvy svého mateřského klubu SK Badminton sedmnáctiletá českokrumlovská hráčka Lucie Černá.

Černé mixový partner a oddílový spoluhráč Jaromír Janáček v době tohoto klání reprezentoval Českou republiku na turnaji družstev kategorie U17 v Portugalsku, a tak musela svěřenkyně trenéra Radka Votavy nastoupit do smíšené čtyřhry se Slovákem Matějem Hliničanem. Debl zase hrála Černá po boku Maďarky Vandy Hajdinakové.

Během prvního hracího dne turnaje měla Lucie Černá na programu úvodní zápasy všech disciplín. Přestože v mixu byla znát nesehranost nově složeného páru, duel proti Pražanům Kondrovi s Kurzovou vyzněl jednoznačně pro česko-slovenskou dvojici. Na Černou s Hajdinakovou pak nestačily ve čtyřhře juniorek ani mostecké dívky Jeřichová a Koldová. A v singlu krumlovská badmintonistka udolala právě svoji deblovou partnerku Hajdinakovou.

Jelikož v sobotu porazili Hliničan s Černou dvojice Světnička / Lajdová, Ptáček / Kelnarová a Špoljarec / Vlahová (Chorvatsko), čekal je na závěr turnaje finálový souboj o zlato. To se jim bohužel nepoštěstilo v deblu s Vandou Hajdinakovou, když po postupu do semifinále přes Rakušanky Almerovou a Demmelmayerovou nestačily na český pár Pilařová / Krejčová, s nímž prohrály ve třech setech (21:17, 19:21, 18:21).

O nejcennější kov si Černá mohla zahrát také ve dvouhře, jelikož duely s Koldovou (Most) a Almerovou (Rakouskou) zvládla na jedničku a v neděli ji čekalo semifinále.

Sen o triumfu se bohužel českokrumlovské naději rozplynul v průběhu posledního dne turnaje, když dvouhra i mix měly nakonec jiného vítěze. V semifinále singlu byla úspěšnější Belgičanka Van Welová, která vyhrála ve dvou setech (23:21, 21:15) a postoupila na úkor Černé do boje o zlato. Mix zase ovládl slovinský pár Turk a Arihová (18:21, 12:21), Černá s Hliničanem tím pádem skončili na přesto výborné stříbrné příčce.

Umístění Lucie Černé na MMJ ČR v Orlové – dvouhra: 3. místo, čtyřhra s Vandou Hajdinakovou: 3. místo, smíšená čtyřhra s Matějem Hliničanem: 2. místo.

Hodnocení trenéra

„Černá zvládla své zápasy na turnaji poměrně dobře. Mix jí s Matějem Hliničanem sedl a postup do finále byl asi jejich největším možným úspěchem. Kdyby však v boji o zlato předvedli ještě více disciplíny a spolupráce, mohli vyhrát. Ve čtyřhře odehrála Lucka maximum, se svou spoluhráčkou Vandou Hajdinakovou postoupily do semifinále. Po vyrovnaném semifinálovém boji jim však nakonec finále uniklo. Ve dvouhře Lucka postoupila zcela hladce do semifinále, ale další zápas jí vůbec nevyšel. V prvním setu nezačala dobře, prohrávala 2:8, v samotném závěru sice zase vedla 20:16, bohužel nakonec set ztratila. Druhá sada už pak nebyla povedená ani trochu. Lucka každopádně odehrála spoustu dobrých zápasů, a to nejenom na tomto turnaji, ale na podzim vůbec,“ řekl trenér českokrumlovské naděje Radek Votava.