Ve startovní listině badmintonového Mezinárodního mistrovství Bulharska kategorie dospělých v Sofii se minulý týden objevili rovněž dva zástupci českokrumlovského oddílu SK Badminton – Pavel Florián a Lucie Černá.

Krumlováci odehráli na bulharském šampionátu celkem čtyři zápasy a oba si ze Sofie shodně jako nejlepší výsledek odvezli devátá místa a hlavně další cenné body do světového žebříčku.

Lucie Černá vyhrála první kolo ve dvouhře žen, když dokázala porazit osmou nasazenou hráčku Bayrakovou z Turecka po velmi dobrém výkonu v nervy drásajícím třísetovém zápase (18:21, 22:20, 26:24). Krumlovská hráčka v této bitvě nezaostávala v rychlosti ani v taktickém vedení boje. Ještě večer pak nastoupila Černá proti Fince Vainiové, které však ve dvou setech hladce podlehla (16:21, 9:21), když postupně viditelně ztrácela síly po předchozím vyčerpávajícím zápase.

Pavlu Floriánovi se nejvíce na turnaji zadařilo ve čtyřhře mužů, kde nastoupil se svým stálým partnerem Ondřejem Kopřivou z Dobrušky. Češi v prvním kole porazili ambiciózní mladý turecký pár Bay a Zorlu. První dva sety se rozhodovaly ve vyrovnaných koncovkách, když úvodní sadu vyhráli Češi o dva míče 22:20 a druhý vyzněl pro soupeře v poměru 19:21. Ve třetím setu po soustředěném výkonu Češi nakonec zápas dovedli do vítězného konce výsledkem 21:16. V dalším zápase se pak Florián s Kopřivou střetli se silným skotským deblem Campbell a McHugh. V prvním setu ještě dokázali s favority držet krok (17:21), ale ve druhém již ostříleným soupeřům nestačili (6:21). Přesto z Balkánu vezli dobře obodované deváté místo.

Ve dvouhře se Florián v prvním kole utkal se čtvrtým nasazeným Bhatem z Indie a sehrál velice kvalitní zápas, když zejména v prvním setu byl Indovi více než vyrovnaným soupeřem. Nepodařilo se mu však dotáhnout koncovky, kdy se možná asi i zalekl možné výhry. Po setech 23:25 a 16:21 nepostoupil do dalších bojů a skončil sedmnáctý.

Umístění krumlovských hráčů na MM Bulharska dospělých 2013 – dvouhra muži: 17. Pavel Florián, dvouhra ženy: 9. Lucie Černá, čtyřhra muži: 9. Pavel Florián / Ondřej Kopřiva (SKB Č. Krumlov / Sokol Dobruška).

Jiří Frendl