Jihostroj České Budějovice tradičně zásobuje české volejbalové reprezentace.

Platí to o seniorské, ale také o mládežnických kategoriích. Pro tři turnaje Světové ligy 2016 si španělský trenér Miquel Falasca vybral osvědčené trio: Habr, Michálek, Kryštof. Do tréninku k nim přibyl i rekonvalescent Sobotka (zranil se 
v semifinále play off extraligy).
„Vláďa Sobotka poctivě trénuje, má velikou šanci, že bude zařazen do konečné nominace pro kvalifikaci mistrovství Evropy," konstatoval vedoucí úseku reprezentací Českého svazu volejbalistů Jiří Popelka.

Velmi parné léto prožívají také hráči, kteří byli trenéry Pelikánem a Skolkou vybráni do mládežnické reprezentace. V kategorii juniorů to je duo nahrávačů Červinka a Novák a blokař Polák.

„Včera jsme se vrátili 
z Běloruska z kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů," konstatuje trenér Tomáš Skolka, který v klubové sezoně vede juniory českobudějovického Jihostroje.

Bilance juniorské reprezentace České republiky 
z běloruské haly je skvělá. „Vyhráli jsme nad Běloruskem, Dánskem a Slovenskem," přikyvuje Skolka.

Mladí Češi ve třech zápasech neztratili ani jediný set! Všechny soupeře vyprovodili stavem 3:0.

„Postoupili jsme na zářijové mistrovství Evropy juniorů do dvaceti let," konstatuje spokojený trenér, který okamžitě po návratu do jihočeské metropole začal vymýšlet plány pro závěrečný turnaj ME, který se odehraje v září 
v Bulharsku.

V přípravě juniorského týmu byli od úvodního tréninku zmiňovaní nahrávači Červinka a Novák (oba nahrávači). „Blokař Pepa Polák se později do konečné nominace nevešel."

Tým se na ME 2016 začne připravovat 8.8. „Nejspíš vyrazíme do Alp, nebo do Tater, pak nás čekají soustředění v Liberci a v Karlových Varech." Turnaj ME odstartuje 2. 9. ve Varně.

V roli trenéra juniorské volejbalové reprezetace ČR působí Ivan Pelikán.
Jeho asistentem je Jihočech Tomáš Skolka. Pracuje jako pedagog v Základní škole Oskara Nedbala 
v Českých Budějovicích, která navázala úzkou spolupráci právě s Jihostrojem. Ředitel školy Miroslav Poláček vychází vstříc nejen hráčům, ale také trenérovi. „Při kvalifikaci a při mistrovství Evropy mi to moc pomáhá," uvedl Skolka.