Tradiční sportovní akce přilákala na start všech osm českých oblastních výběrů a ještě jihočeské béčko, ve kterém startovali v podstatě badmintonoví benjamínci.

Absolutorium si zaslouženě vybojovalo áčko jihočeského výběru, které hrálo v sestavě Eliška Mikešová, Barbora Bouberlová, Eva Fišerová, Jakub Bouberle, Dennis Pražák a Petr Jurný. Zlato brali po velmi dobrých výkonech osy nominace, což byli hlavně výborní sourozenci Barbora a Jakub Bouberlovi ze Sokola Vodňany a domácí Eliška Mikešová s Evou Fišerovou, kteří neztratili v utkáních ani jeden bod.

Ve skupině porazili Jihočeši výběry Středočechů 4:3 a východních Čech 5:2. Ve finálové skupině se pak postupně vítězně vypořádali s reprezentanty severních Čech 5:2 a v posledním utkání o první místo i s výběrem Prahy 5:2.

I mladší záloha jižních Čech si vedla dobře. V béčku byli mimo jiných Stela Reitingerová, Marek Pavliš ze Sokola Křemže a Denisa Půlpánová s Matyášem Puffrem z SKB Český Krumlov. Ve skupině sice skončili na posledním místě, když prohráli s výběry severní i jižní Moravy shodně 2:5, ale v baráži o konečné umístění v rozhodujícím utkání nad Západočechy zvítězili jasně 7:0 a obsadili tak osmou příčku.

OČIMA KOUČE

Českokrumlovský trenér mládeže Jiří Frendl hodnotí:

„I když jsem se přímo nepodílel na koučování, protože jsem byl na jiném turnaji se staršími hráči, tak jsem měl z vystoupení Jihočechů a hlavně našich hráčů docela potěšení. Své průběžné dobré výsledky jednoznačně potvrdila děvčata z áčka Eliška Mikešová a Eva Fišerová, která neztratila jediný zápas a byla velkou oporou vítězného týmu vedle sourozenců Bouberlových. Bohužel, zklamali mě chlapci.

V béčku si vedli velmi dobře hlavně devítiletý Matyáš Puffr a zkušená Stela Reitingerová z Křemže.

Celkově to byla skvělá konfrontace, což může naznačovat i další vysoké ambice jihočeských badmintonistů. Turnaj proběhl velmi hladce hlavně díky skvělé přípravě a výborným organizátorům z našeho krumlovského klubu!“

SLOVA OD KORMIDLA

Předseda pořádajícího SKB Radek Votava k průběhu turnaje dodává:

„Chtěl bych všem poděkovat za velice vstřícný a lidský přístup ke všem záležitostem, které nás účastníky i organizátory společně na turnaji vždy čekají. Vyzdvihl bych i práci pořadatelského týmu, který se snažil připravit turnaj v maximální kvalitě. Jako hlava našeho klubu a tohoto turnaje jsem měl z celé akce opravdu dobrý pocit.

Jaromír Janáček, Tomáš Švejda a Hanka Milisová jsou nejenom velice zkušení, ale zároveň ještě i špičkoví aktivní hráči, a já jsme přesvědčený, že je moc dobře, že právě tito zkušení hráči turnaj nadějí dokáží odřídit.

V samotném turnaji byl k vidění rozhodně jak špičkový badminton této věkové kategorie, tak i spousta emocí. Musím ale konstatovat, že jsou mezi hráči velké výkonnostní rozdíly. Jednak to je tím, že je někdo v tomto věku prostě větší, ale v mnoha případech jde o velké rozdíly v technických dovednostech.

Velkou radost mám z výkonu obou výběrů naší oblasti a nebudu zastírat, že mám radost přímo z našich nadějí, a to jihočeských i klubových. Celkové prvenství výběru naší oblasti je třešničkou na dortu. Poslední výhru totiž vybojoval výběr naší oblasti v roce 2014.

Krumlovské děti připravuje Jiří Frendl a stále se zlepšují. Samozřejmě to není jen jeho práce, ale zásluha dalších trenérů, pomocníků i straších hráčů okolo.

Za pořadatelský tým pak především blahopřeji vítězům a týmům na druhém a třetím místě. Věřím, že si z Krumlova všichni odvezli převážně pěkné zážitky a že s většinou z nich se potkáme i na mistrovství republiky, které budeme pořádat koncem tohoto roku. Závěrem bych chtěl poděkovat všem klubovým partnerům v čele s městem Český Krumlov.“

Jiří Frendl, Karel Vosika