Ve sportovní hale na Chvalšinské silnici se ve dnech 27. až 28. dubna uskuteční již 31. ročník Českokrumlovského poháru, turnaje regionálních výběrů mladšího žactva do 13 let. O prestižní pohár bude bojovat osm krajských výběrů a jedno domácí družstvo, které sobotní los rozdělí do tří tříčlenných skupin, ze kterých pak budou první dva nejlepší v neděli bojovat ve finálové skupině (vyřazovacím systémem) a třetí týmy se utkají o konečné 7. až 9. místo.

„Určitě se máme na co těšit, protože do Krumlova dorazí téměř všichni hráči z předních míst republikového žebříčku této kategorie,“ zve příznivce hry s opeřeným míčkem do haly na špičkový mládežnický badminton předseda pořádajícího SKB Český Krumlov Radek Votava a dodává: „A můžete přijít fandit i domácím hráčům. Barvy dvou jihočeských výběrů bude hájit šestka našich hráčů, a to jmenovitě Dennis Pražák, Petr Jurný, Eliška Mikešová, Eva Fišerová, Matyáš Puffr a Denisa Půlpánová. A ještě postavíme vlastní družstvo. Věřím, že se všem účastníkům bude u nás v Českém Krumlově líbit a turnaj opět proběhne bez problémů. Zda loňské prvenství obhájí východočeši nebo letos zvítězí někdo jiný, to budeme vědět v neděli kolem oběda.“

JÍZDNÍ ŘÁD

Program 31. ročníku Českokrumlovského poháru, turnaje regionálních výběrů U13:

Sobota 27. dubna: 8.15 prezentace družstev, 8.25 losování, 8.45 předání sestav na první kolo, 9.00 slavnostní zahájení a první kolo, 18.00 předpokládaný konec prvního dne.

Neděle 28. dubna: 8.45 předání sestav pro utkání o konečné pořadí, 9.00 zahájení finále a zápasů o pořadí, 12.30 předpokládané ukončení turnaje a předání cen.