VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Badmintonisté Sokola Křemže chystají oblíbený závěr roku

Křemže - O druhém svátku vánočním se koná turnaj mixů, následovat bude oblíbený sestup z Kletě.

19.12.2008
SDÍLEJ:

Vánoční turnaj mixů v Křemži je už dlouhá léta vítanou příležitostí zahrát si v nemistrovském klání kvalitní badminton a v příjemné sváteční atmosféře strávit čas se spoluhráči a přáteli. Na snímku z posledního ročníku účastníci Vánočních mixů 2007.Foto: Archiv Václava Koudelky

Závěr každého kalendářního roku je pro křemežské badmintonisty vždy velmi oblíbenou částí sezony. Je zde totiž příležitost zorganizovat dvě tradiční akce, při kterých se Křemežští setkají se svými spoluhráči, přáteli i sponzory oddílu.

Vánoční mixy

První z těchto akcí na závěr roku je tradiční Vánoční turnaj mixů pořádaný každoročně už od roku 1977. Vždy o jednom z vánočních svátků se utkávají v tělocvičně Základní školy v Křemži smíšené páry v nemistrovském turnaji, při kterém jde hlavně o radost ze hry, příjemnou sváteční atmosféru a setkání s mnohými přáteli, na něž v průběhu roku nebývá dostatek času. To ovšem neznamená, že při turnaji trpí kvalita předvedené hry. Na kurtu v tělocvičně křemežské školy se vždy sejde dostatek zkušených hráčů pocházejících nejen z místního oddílu, ale i z jiných míst jihu Čech. Nezřídka se účastní i hráči z Gmündu či dánského Svendborgu. Kvalitní startovní pole bývá vždy zárukou dobrého badmintonu, a tak si i přítomní diváci přijdou na své.

Pořadatelé z oddílu badmintonu Sokola Křemže věří, že i letošní ročník naplní jejich očekávání kvalitní sportovní i společenské události. Zveme tedy aktivní badmintonisty k účasti na turnaji a diváky k přátelskému setkání s badmintonovými kamarády. Přijďte do křemežské tělocvičny v pátek 26. prosince. Přihlášky k turnaji do 8.45, zahájení turnaje bude v 9 hodin a předpokládané ukončení kolem 16. hodiny.

Sestup z Kletě

A kdo o druhém svátku vánočním nestihne turnaj mixů, ten má pak vždy závěrem roku ještě další příležitost k setkání se širokou společností přátel křemežského badmintonu. Každoročně je totiž pořádán velmi populární a oblíbený „Sestup z Kletě“. Ten bude v letošním roce těž akcí nejen společenskou, ale zároveň i akcí sportovní. Takže tentokrát ti fyzicky zdatnější opět vyjdou (nebo vyjedou lanovkou) na vrchol Kletě, kde se odpoledne začnou scházet v restauraci k prvnímu popovídání a nabrání sil. V 16 hodin po tradičním společném fotografování bude zahájen sestup do údolí směrem k Chlumu. Cílem bude tradičně penzion Mlejnek pod Kletí, stejně jako v minulých letech. Tam po 18. hodině bude na programu poslední letošní rokování oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže, a to i s těmi, kteří se nebudou moci zúčastnit předchozí fyzicky náročnější části sestupu. Zváni jsou všichni členové oddílu (současní i bývalí, aktivní či pouze přispívající), přátelé, sponzoři oddílu, známí či sympatizanti. Přijďte se společně rozloučit s odcházejícím rokem 2008 a vykročit do – snad úspěšnějšího – roku 2009.

A to nejdůležitější. Kdy se letošní Sestup z Kletě koná? Bude to v sobotu 27. prosince 2008. Přijďte, těšíme se na vás!

Václav Koudelka

19.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nalezený telefon si patrně někdo ponechal

Vývoj nezaměstnanosti na Českokrumlovsku v roce 2017.

V Chlumci na Českokrumlovsku je nulová nezaměstnanost

Výhru Spartaku na Vysočině pečetil veterán Blažek

Pelhřimov – Po měsíční pauze se o druhém lednovém víkendu opět naplno rozběhl kolotoč zápasů oblastního přeboru basketbalistů a okresní reprezentanti z Kaplice tentokrát zamířili na horkou půdu do Pelhřimova.

Tři medaile do Českého Krumlova, jedna do Křemže

Český Těšín – V těšínské hale nastoupili letos poprvé dospělí badmintonisté na celostátním turnaji jednotlivců, a to při Memoriálu Stanislava Krauze.

Krumlovská policie hledá řidičku, která srazila dívku, a případné svědky nehody

Český Krumlov - Dvanáctého ledna 2018 v 13.15 srazila řidička v Českém Krumlově v Objížďkové ulici nezletilou chodkyni.

Sára Saudková projevila zájem o želečský Špejchar

Želeč - Pro obrazárnu Špejchar byl loňský, jubilejní pátý rok existence, bezesporu nejúspěšnějším.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>