Závěr každého kalendářního roku je pro křemežské badmintonisty vždy velmi oblíbenou částí sezony. Je zde totiž příležitost zorganizovat dvě tradiční akce, při kterých se Křemežští setkají se svými spoluhráči, přáteli i sponzory oddílu.

Vánoční mixy

První z těchto akcí na závěr roku je tradiční Vánoční turnaj mixů pořádaný každoročně už od roku 1977. Vždy o jednom z vánočních svátků se utkávají v tělocvičně Základní školy v Křemži smíšené páry v nemistrovském turnaji, při kterém jde hlavně o radost ze hry, příjemnou sváteční atmosféru a setkání s mnohými přáteli, na něž v průběhu roku nebývá dostatek času. To ovšem neznamená, že při turnaji trpí kvalita předvedené hry. Na kurtu v tělocvičně křemežské školy se vždy sejde dostatek zkušených hráčů pocházejících nejen z místního oddílu, ale i z jiných míst jihu Čech. Nezřídka se účastní i hráči z Gmündu či dánského Svendborgu. Kvalitní startovní pole bývá vždy zárukou dobrého badmintonu, a tak si i přítomní diváci přijdou na své.

Pořadatelé z oddílu badmintonu Sokola Křemže věří, že i letošní ročník naplní jejich očekávání kvalitní sportovní i společenské události. Zveme tedy aktivní badmintonisty k účasti na turnaji a diváky k přátelskému setkání s badmintonovými kamarády. Přijďte do křemežské tělocvičny v pátek 26. prosince. Přihlášky k turnaji do 8.45, zahájení turnaje bude v 9 hodin a předpokládané ukončení kolem 16. hodiny.

Sestup z Kletě

A kdo o druhém svátku vánočním nestihne turnaj mixů, ten má pak vždy závěrem roku ještě další příležitost k setkání se širokou společností přátel křemežského badmintonu. Každoročně je totiž pořádán velmi populární a oblíbený „Sestup z Kletě“. Ten bude v letošním roce těž akcí nejen společenskou, ale zároveň i akcí sportovní. Takže tentokrát ti fyzicky zdatnější opět vyjdou (nebo vyjedou lanovkou) na vrchol Kletě, kde se odpoledne začnou scházet v restauraci k prvnímu popovídání a nabrání sil. V 16 hodin po tradičním společném fotografování bude zahájen sestup do údolí směrem k Chlumu. Cílem bude tradičně penzion Mlejnek pod Kletí, stejně jako v minulých letech. Tam po 18. hodině bude na programu poslední letošní rokování oddílu badmintonu TJ Sokol Křemže, a to i s těmi, kteří se nebudou moci zúčastnit předchozí fyzicky náročnější části sestupu. Zváni jsou všichni členové oddílu (současní i bývalí, aktivní či pouze přispívající), přátelé, sponzoři oddílu, známí či sympatizanti. Přijďte se společně rozloučit s odcházejícím rokem 2008 a vykročit do – snad úspěšnějšího – roku 2009.

A to nejdůležitější. Kdy se letošní Sestup z Kletě koná? Bude to v sobotu 27. prosince 2008. Přijďte, těšíme se na vás!

Václav Koudelka