Tragická havárie posádky Škody Fabia čísla 47 Miroslav Levora jr. († 24) a Pavla Třebínová († 26) na 13. rychlostní zkoušce předčasně ukončila XIX. Horáckou rally, šestý závod Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR v rallye 2008.

Smutné prvenství si z Třebíče odvezli předloňští i loňští vítězové této soutěže Václav Pech a Petr Uhel, druzí se ztrátou 6,4 vt. dojeli Roman Kresta a Petr Gross a třetí místo obsadili Karel Trojan a Petr Řihák (+1:46,2 min.), všichni na Mitsubishi Lancer EVO IX.

Soutěže, jejíž závěr se z pochopitelných důvodů odehrál bez všech oficialit a slavnostního ceremoniálu a na jejíž průběh a zajištění se vzápětí snesla vlna ostré kritiky, se zúčastnili i zástupci z našeho regionu. V nepočetném startovním poli „malých enek“ zajeli životní závod Patrik Hlach s Jiřím Venušem, kteří vyhráli třídu N/1600, Jan Jakubec s Pavlem Kacerovským dojeli druzí. Josef Koupal se Zdeňkem Jobem odjeli celý závod sami proti sobě jako jediní účastníci ve třídě N/1400 a připsali si dvacet bodů za první příčku.

Více se o průběhu Horácké rally a o vystoupení našich posádek dočtete v pátečním (27. června) Českokrumlovském deníku.

Jaroslav Kacerovský