Při posledním tréninku v loňském roce se plavci Českokrumlovského plaveckého klubu (ČKPK) ohlédli za minulým obdobím – a nutno konstatovat, že to bylo radostné bilancování.

 

Úspěšný rok

Po únorové Velké ceně Českých Budějovic, na kterou se v celorepublikové účasti nominovali Jiří Sváček a Kristýna Sirová a závodili tak ve společnosti reprezentantů, se úspěšně představili českokrumlovští plavci na 1. ročníku Junior Speedo cupu, který navazoval na dlouholetou tradici konání mezinárodních závodů plaveckých nadějí Koh-i-noorská tužka.

V dubnu se českokrumlovští plavci zúčastnili mezinárodních závodů v Táboře. A ani tam nezůstali za vítěznými ambicemi. Hlavně dorost přivezl velkou kolekci medailí.

Letní i zimní krajské přebory pak byly vrcholem pro většinu plavců ČKPK. Připomeňme, že na těch posledních získali Českokrumlovští v domácím bazénu 49 medailí.

V poslední době se třem nejmladším plavcům z kategorie žactva daří nominovat na Poháry ČR a mistrovství republiky. V létě loňského roku to byli Klára Šrámková a Jan Kodým, v zimě se pak nominovali opět Klára Šrámková, Natálie Berounská i Jan Kodým (pozn. – nakonec nestartoval kvůli nemoci).
V Zimním poháru desetiletých Šrámková vylepšila pět osobních rekordů a na nejkratším sprintu skončila na výborném pátém místě. V kategorii jedenáctiletých Berounská vyplavala z pěti startů čtyři osobní rekordy.

Za zmínku jistě stojí i červnová účast pěti mladých sportovců ČKPK na Světových hrách mládeže v islandském Reykjavíku, kde vzorně reprezentovali nejen město, ale i celou Českou republiku. Byli to Pavel Vysušil, Jan Kodým, Tereza a Kateřina Duspivovy a Karolína Honzová.

Poslední velkou akcí byla plavecká čtyřiadvacetihodinovka v domácím bazénu (viz. snímek). Družstvo „Bedna tým“ složené z plavců klubu do 19 let zvítězilo před družstvem VZS i dalšími soupeři vesměs starších kolegů a zaslouženě si odneslo zlaté medaile a pohár pro vítěze. Desetičlenné družstvo se po 15 minutách pravidelně střídalo ve vodě, až nakonec pokořilo hranici 92 km.

ČKPK v loňském roce reprezentovali: Jiří Sváček, Martin Sváček, Kristýna Sirová, Pavel Vysušil, Karolína Honzová, Kateřina a Tereza Duspivovy, Aleš a Natálie Berounští, Patrizia Massarová, Markéta Bohdalová, Jan Kodým, Jakub Švancár, Martin Šesták, Martin Laštovka, Klára Šrámková, Patricie Klosse, Daniela Stará, Vojtěch Štěpánek a Michael Řepa. A je třeba zmínit, že úspěšní nejsou jen ti, kteří vozili a vozí medaile, ale všichni, kteří dokáží věnovat svůj čas nejzdravějšímu sportu – plavání.