Ohlédnutí za badmintonovým mistrovstvím České republiky dospělých, na němž hráči krumlovského SKB ziskem čtyř cenných kovů vybojovali historicky nejlepší bilanci.

Výsledky hráčů SKB ČK na MČR 2008 – dvouhra: 2. Benešová, 3. Florián, 5. Kohoutek, 17. Vazačová, kvalifikace Zevl, Švédová, čtyřhra: 1. Kohoutek / Florián, 9. Benešová / Kollarová (D. Voda), Vazačová / Hnilicová (Praha), Švédová / Munzarová (Praha), smíšená čtyřhra: 1. Benešová / Florián, 17. Švédová / Zevl.

Trenér SKB ČK Radek Votava hodnotí veleúspěšný šampionát takto: „Spokojenost je určitě na místě. Pavel Florián se vinou nemoci nemohl optimálně připravit, přesto nastoupil do všech disciplín a ziskem dvou titulů a bronzu se stal nejúspěšnějším účastníkem mistrovství. Určitě dokázal, že badminton bere vážně a je velmi silná osobnost. Martina Benešová byla před šampionátem rovněž nachlazená. Určitě pomýšlela na zlato zejména v singlu, ale velkou radost měla i z titulu v mixu. Hrála opravdu dobře. Zmínit musím i Standu Kohoutka, který se dnes již více věnuje tréninku mládeže v klubu, než vlastní přípravě. Do turnaje se dostal na divoké karty, a když se podíváme na výsledek čtyřhry, kterou s Pavlem vyhráli potřetí v řadě, tak možnost využil na sto procent. Osobně mě mrzí, že jsem kvůli nemoci nemohl sledovat první den hru Vazačové a našich nejmladších, Zevla a Švédové. Postup juniorů do hlavní soutěže v mixu je ale velmi dobrý výsledek. Všichni naši hráči ukázali, že jsou dobrá parta a umí si pomoci. Chci ještě poděkovat fanouškům, kteří si do Prahy našli cestu, a pochopitelně všem našim partnerům, bez nichž by takto výborných výsledků nešlo dosáhnout.“

V rámci MČR se uskutečnil i slavností večer k 50. výročí českého badmintonu, kde se vyhlašovaly výsledky tradiční ankety Badmintonista roku a oceňovali se zasloužilí funkcionáři. Mezi dekorovanými byl zakladatel krumlovského klubu Jiří Frendl, dlouholetý předseda oddílu, předseda Jihočeského svazu a v neposlední řadě veleúspěšný trenér. Krumlovský kouč Radek Votava získal třetí prvenství v řadě v kategorii trenér roku.

Karel Vosika, Radek Votava