Nejlepší badmintonoví žáci a žačky bojovali na celostátním turnaji. Českokrumlovský SKB reprezentovala čtveřice Petra Hlásková, Lucie Černá, Michal Jůzko a Jaromír Janáček, která si v nejsilnější konkurenci ověřila své ambice před nadcházejícím vrcholem sezony – mistrovstvím ČR.

Pod stupni

Ve dvouhře žáků prošel prvním kolem Janáček, který porazil Hubáčka z Hr. Králové (21:10, 21:8), ale ve druhém již nestačil na Gamona z Klimkovic (18:21, 12:21) – konečné 9. místo. První kolo bylo konečnou pro Jůzka, který nestačil na Světničku ze Židlochovic (10:21, 14:21). V zápase o pořadí pak porazil Soukupa z Plzně (21:18, 21:18) a bral 17. místo.

Janáček s Jůzkem ve společně hrané čtyřhře prohráli v prvním kole s pražskou dvojicí Klusoň a Sklář (18:21, 9:21) – celkové 9. místo.

Ve dvouhře žaček se v prvním kole prosadila Černá přes Doušovou z Mostu ve třech setech (23:21, 17:21, 21:6). Pak ovšem už nestačila na pozdější vítězku Krejčovou z Plzně (12:21, 11:21) – 9. místo. Hlásková v singlu nejprve prohrála s Grufíkovou z Přerova (21:14, 13:21, 13:21), pak v zápase o pořadí porazila Maršálkovou z Brna (21:8, 21:9) a stejně jako Jůzko brala 17. pořadí.

Nejlépe pro krumlovské barvy dopadla dívčí čtyřhra, kde Černá s Hláskovou porazily dvojici Lehárová a Brhelová z Pardubic (21:10, 21:8). V druhém kole však už hráčky SKB nestačily na dvojici Lajdová a Žwaková (5:21, 11:21) – 5. místo.

Bez medaile skončily krumlovské naděje i ve smíšené čtyřhře. Prvním kolem mixu prošli Jůzko s Hláskovou, kteří porazili dvojici Přindiš a Hanáčková z Plesné (21:17, 21:6), ale pak nestačili na pozdější vítěze Šelonga se Žwakovou z Orlové (5:21, 6:21) – 17. místo. Janáček s Černou měli volný los a pak prohráli s dvojicí Weinzzettel a Hejdrychová z pražského Meteoru (9:21, 13:21) – 9. místo.

Co na vystoupení žáků v Benátkách říká trenér Stanislav Kohoutek si přečtěte na páteční sportovní straně Českokrumlovského deníku.