Sdružený okresní přebor basketbalistů pokračoval dalšími zápasy, v nichž se po krátké pauze opět představil i druhý okresní zástupce, rezerva kaplického Spartaku, jenž hrál na palubovce Lišova.

Velmi rychlý a pohledný basketbal přinesl spoustu bodů a konečnou výhru Spartaku. Kapličtí mladíci, doplnění o zkušeného střelce Adámka, po loňském konečném druhém místě i v letošním ročníku míří v soutěži hodně vysoko.

Drtivý finiš

SK Lišov – Spartak Kaplice B 80:91 (39:38)

Úvod vyšel lépe hostujícímu celku, který dobře postavenou zónou dělal domácím hráčům velké problémy. Ve 4. minutě měl Spartak k dobru 7 bodů (3:10). Domácí přidali, během minuty vyrovnali (10:10), ale následná bodová šňůra poslala hosty opět do trháku (9. minuta – 10:23). Konec čtvrtiny se však spartakovcům moc nevydařil a domácí stačili snížit na rozdíl 6 bodů (19:25). Ve druhém dějství si hosté stále drželi mírný odstup (15. minuta – 30:34). Na řadu pak přišel oddechový čas domácích a následný ofenzivní tlak, díky němuž měli v půli Lišovští k dobru jeden bod – 39:38.

Třetí čtvrtina přinesla nejprve vedení domácího celku 44:40. Na tento vývoj reagoval hostující trenér změnou obrany na osobní a šňůrou 9:0 otočil Spartak skóre ve svůj prospěch (25. minuta – 44:49). Domácí se nevzdávali, přesto po třech čtvrtinách měli manko čtyř bodů (59:63). Poslední čtvrtinu zahájili domácí tlakem a šli do vedení 66:65. Pak ovšem přišel velký kolaps domácích hráčů, kteří si nevěděli rady s dobrou obranou Spartaku. Hosté úsek mezi 32. až 38. minutou vyhráli jednoznačně 19:0, rázem vedli 66:84 – a o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí stačili v závěru jen snížit, ale poslední slovo měli hosté, když Kára košem současně s klaksonem pečetil zaslouženou výhru Spartaku – 80:91.

Bitva pod lupou

Fakta – základní pětka a body Spartaku: Adámek 39, Čegan 23, F. Hejný 13, Cinádr 7, Kratochvíl 5, střídal: Kára 4, trojky: 10 (Adámek 6, Čegan 4), trestné hody: 26/19 (73,1%), čtvrtiny: I. 19:25, II. 20:13, III. 20:25, IV. 21:28.