Badmintonový oddíl SKB Č. Krumlov uspořádal na svých kurtech v městské sportovní hale první republikový turnaj kategorie mladších žáků do 13 let v této sezoně.

V konkurenci více než 60 chlapců a dívek se bojovalo o první body do celostátního žebříčku, ve všech disciplínách se hrálo v maximálních možných počtech a nechyběl nikdo z absolutní republikové špičky. K vidění byl velice pěkný badminton a řada vyrovnaných a dramatických zápasů.

Okresní želízka

A jak se dařilo nadějím domácího oddílu a potěru druhého okresního zástupce z Křemže?

Medailová umístění si vybojovali krumlovští chlapci ve čtyřhře. Dominik Kolouch s Dariem Sivigliou v semifinále nestačili na první nasazenou dvojici Klupa a Legát (14:21, 14:21) a získali přesto cenný bronz. Své oddílové kolegy „pomstila“ druhá domácí dvojice Jiří Novotný a Petr Janota, která v semifinále porazila vesecký pár Koňas a Stejskal (21:13, 21:15) a potom nezaváhala ani ve finále. Krumlovští v boji o zlato porazili dvojici Klupa a Legát (Orlová / Doubravka) ve dvou setech (21:19, 21:14) a vyválčili na domácí půdě výborné první místo.

Medailově se zadařilo i zástupcům Kremže, a to v mixu. Jindřich Kukač s Michaelou Koudelkovu vybojovali bronzové umístění ve smíšené čtyřhře. V zápase o postup do semifinále porazili Loudu s Brunetovou (Bílá Hora / Astra Praha) ve dvou setech (21:17, 21:19), ale pak v semifinále nestačili na Klupu se Šikalovou (Orlová / Benátky), rovněž ve dvou sadách (18:21, 18:21).

Výborně ale hráli i další domácí zástupci. Sabina Milová svedla vyrovnaný zápas s druhou nasazenou Brunátovou (20:22, 21:17, 14:21), Zuzana Sládková prohrála po výborném výkonu ve třech setech s Růžičkovou a v párech se v dobrém světle předvedla i Hana Švédová.

Slovo od kormidla

Trenér českokrumlovských nadějí Radek Votava vydařený turnaj hodnotil takto: „Turnaj jsem sledoval jen zpovzdálí, protože jsem byl nachlazený a nechtěl mezi děti moc chodit. Našim klukům i holkám se dařilo, dokázali hrát věci, které trénujeme, a to je velice pozitivní. U některých sice byla vidět tréma z domácího prostředí, ale obecně mám velkou radost hlavně z toho, že se už na republikové úrovni prosazuje větší skupina. Medailová umístění ze čtyřhry jsou velmi cenná. Všichni jsou však ještě velice mladí a je před námi stále moc práce a učení. Důležité je, aby každý badminton chtěl hrát co nejlépe, potom budou i výsledky dobré. Nejsem zastáncem toho, že v kategorii třináctiletých se musí za každou cenu vyhrávat. To bude důležité později. Ale na druhou stranu je to prima pocit, když vaši svěřenci nějakou tu medaili získají. Hráčům k výsledkům gratuluji, a všem, co s turnajem pomáhali, děkuji.“

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů a hráček SKB ČK a Sokola Křemže

Dvouhra – žáci: 5. Novotný, 9. Janota, Kolouch (všichni ČK), žačky: 5. Koudelková (Křemže), 9. Milová (ČK), 17. Sládková (ČK).

Čtyřhra – žáci: 1. Janota / Novotný, 3. Siviglia / Kolouch (všichni ČK), 9. Kukač / Marek (Křemže / ČB), žačky: 9. H. Švédová / Kordinová (ČK / Štěpánovice), Milová / Sládková (ČK), Koudelková / Janoštíková (Křemže / ČB).

Smíšená čtyřhra: 3. Kukač / Koudelková (Křemže), 5. Janota / Milová, Novotný / H. Švédová, 17. Kolouch / Sládková (všichni ČK).

Radek Votava, Karel Vosika