Kompletní juniorská špička odehrála turnaj za velice příjemného počasí. Z klubu SK Badminton Český Krumlov na MČR startovali Lukáš Zevl, Václav Domin, Dan Markovec, Kristýna Dušková, Zdeňka Švédová bojovali o co nejlepší výsledky.

Dvouhra

Svou výkonnost potvrdil ve dvouhře pouze Lukáš Zevl, který z pozice 4. nasazeného hráče prošel až do semifinále turnaje. Postupně porazil Vacka ze Sokola Doubravky 21/11, 16/21, 21/14, Zajíčka z Liberce 21/17, 21/14. V nedělním semifinále nastoupil na Petra jelínka z Brna. Zápas se mu moc nepovedl a po setech 6/21, 11/21 si Zevl vybojoval bronzovou medaili. Ostatní hráči neprošli přes první kolo a to se rozhodně nečekalo. Václav Domin prohrál s Tomalou z Klimkovic 16/21, 21/13, 15/21, Dan Markovec s Netíkem (ZM Praha) 10/21, 10/21, Zdeňka Švédová nestačila na Nejedlovou (TU Liberec) 16/21, 21/14, 15/21 a Kristýna Dušková nestačila na Jechovou (H.Králové) 12/21, 19/21. V zápasech o pořadí zvítězila pouze Švédová, která porazila Grimmovou (Ústí nad Labem) 16/21, 21/9, 21/19.

Čtyřhra

Druhá medaile se podařila vybojovat ve čtyřhře juniorů. Zevl s Dominem porazili dvojici Netík-Kurz (ZM Praha) 21/8, 21/10 a díky dobrému nasazení to stačilo na postup do semifinále. V nedělním semifinále prohráli ve smolném zápase, ve kterém si troufám říci byli lepší, s dvojicí Hošek/Teller (Motor.Praha/Sokol MetRad. Praha) 19/21, 21/18, 19/21 a sezonu zakončují společnou bronzovou medailí. Ti nakonec hladce ve finále vybojovali zlaté medaile. Švédová s Pavelkovu z Přerova prohrály v prvním kole s Nesvedovou s Pilařovou (Nejdek/Ústí) 16/21, 13/21 a Dušková s domácí Herčíkovou nestačily Sahánkovou s Tomalovou (H.Králové/Klimkovice) 8/21, 13/21.

Smíšená čtyřhra

Smíšená čtyřhra nedopadla vůbec a prohry v prvních kolech nejsou lichotivou bilancí.

Z výsledků to může vypadat, že MČR bylo propadákem pro juniory SKB. Nehodnotil bych to jako propadák. Je to jeden z mnoha turnajů, i když vrchol této kategorie. Celou sezonu byly výsledky dobré a hodnotné a i z MČR máme dvě medaile.Ale výkony všech nemůžu hodnotit jako TOP výkony. Bylo to upracované a bylo znát, že to nebyl náš turnaj. O to více mají ty medaile svou hodnotu. Lukáš potvrdil své postavení, ale v tom nejdůležitějším zápase jakoby zůstal doma. Ve čtyřhře s Vaškem hráli nejlépe ze všech, ale nebylo jim souzeno. Vašek ve dvouhře pro mě nepochopitelně selhal. Minulý týden hrál jednu z nejlepších dvouher v životě a teď opak. Zdeňce se turnaj také nepovedl. Kristýna s Danem ale odehráli svá maxima.

Výsledky hráčů SKB na MČR juniorů 2008 – dvouhry: 3. Zevl, 17. Domin, Markovec, Švédová, Dušková, čtyřhry: 3. Zevl / Domin, 9. Dušková / Herčíková (ČK / Mot. Praha), Švédová / Pavelková (ČK / Přerov), mix: 17. Zevl / Švédová, Domin / Dušková.

Slovo od kormidla

Trenér SKB ČK Radek Votava: „Výsledky bych nehodnotil přímo jako propadák. I když jsme při vrcholném turnaji celkově zůstali za očekáváním, tak přesto máme dvě medaile. Zevl potvrdil postavení, na druhou stranu v nejdůležitějším zápase jakoby zůstal doma. Ve čtyřhře s Dominem zahráli nejlépe, ale nebylo souzeno. Dušková s Markovcem odehráli maxima, Švédové se turnaj nepovedl. A příčiny? Možná moje absence v přípravě před šampionátem, možná menší koncentrace, nebo dlouhá sezona. Pořád je tedy na čem pracovat. Já našim hráčům věřím.“

Radek Votava, Karel Vosika