Pořadatelé pro vítěze připravili krásné poháry, včetně individuálních cen pro nejlepšího střelce, hráče a brankáře, dále i bohatý doprovodný program. „Turnaje se zúčastní osm družstev, mezi kterými najdeme tradiční bašty florbalu jako jsou Malonty, Štíři České Budějovice, Písek nebo stále více i domácí Český Krumlov reprezentovaný celky ze Základní školy Linecká a Sharksu Český Krumlov. Mezi účastníky jsou dále Větřní, Bílá Hora a Zákupy z okresu Česká Lípa,“ přiblížil nám sekretář turnaje Michal Morong.

Od 9.00 jsou na programu utkání v základních skupinách, semifinálové boje začnou v 15.40 a vyvrcholení obstará finálový duel od 16.30.

Výjimečnost JIP Cupu proti běžným turnajům je v tom, že družstvo musí být poskládáno z různých věkových kategorií a velice tedy záleží na trenérovi, které hráče do turnaje nominuje. „Vyhraje jen družstvo, které bude opravdovým týmem. Malí žáčci se oťukají a jednou z nich budou florbalové hvězdy,“ doplňuje vedoucí krumlovského turnaje Dušan Grmolec.

Snahou pořadatelů je, aby se JIP Cup stal každoročním setkáním malých florbalistů, a to i za účasti týmů ze zahraničí. Vzhledem k nárůstu počtu účastníků bude postupně turnaj probíhat i v několika dnech ve stylu prázdninového CZECH OPEN (pozn. – největší florbalový turnaj na světě).

Všichni fandové sportu a florbalu zvlášť jsou na premiérový ročník JIP Cupu srdečně zváni.

Michal Morong, Karel Vosika