Na prestižním mezinárodním badmintonovém turnaji German Grand Prix Gold, kterého se účastnili i mnozí borci z nejlepší světové dvacítky, se představil také zástupce SK Badminton Český Krumlov Pavel Florián. Do soutěží se přihlásilo více než 300 hráčů ze 43 zemí světa, a tak českokrumlovský hráč v obrovské konkurenci musel podstoupit kvalifikaci.

Výhra a prohra

V prvním kole kvalifikace nastoupil Florián proti rakouskému reprezentantovi Romanu Zirnwaldovi. Po dlouhé cestě měl náš hráč problémy se vstupem do zápasu a kvůli nedostatečně plynulému pohybu a vyššímu množství nevynucených chyb prohrál první set 17:21. Ve druhé sadě se hra o něco více vyrovnala. Florián dokázal lépe rozehrávat a druhý set uchvátil těsně 21:19 pro sebe. Rozhodující třetí sada měla podobný průběh jako ta druhá. Opět se hrálo vyrovnaně a hráči se tahali o každý bod. Florián vždy zahrál sice dvě tři dobré výměny za sebou, ty pak ale okamžitě vystřídaly nevyrovnané momenty a drobný náskok, který si vytvořil, vždy buď ztratil, nebo dokonce pustil soupeře do vedení. Nakonec, především díky bojovnosti a i dostatečné dávce štěstí, vyhrál Florián třetí set 21:19 a postoupil do finále kvalifikačních bojů.

Ve finále kvalifikace nastoupil proti Dharmovi Gunawimu (naturalizovaný Indonésan v německých barvách), se kterým bojoval, jak se dalo. První set ale těsně protekl mezi prsty. Přece jen určitá nejistota i nevyrovnanost z prvního zápasu se přenesly i do tohoto utkání a ačkoliv Florián vedl ještě 19:17, tak koncovku nezvládl a soupeř získal set pro sebe 21:19. Ve druhém dějství krumlovskému hráči utekl začátek a provázelo ho množství nevynucených chyb. Gunawi od začátku vedl a náskok si bez větších obtíží udržel až do konce. „Pavel na turnaji nepředvedl svou nejlepší hru, ale i tak ho upracovaná výhra v prvním kole povzbudila. Pak bylo dobré, že si ve finále kvalifikace mohl zahrát s dobrým a zkušeným soupeřem. Věřím, že tuto poučnou porážku brzy dokáže přetavit v další vítězství,“ hodnotil turnaj českokrumlovský trenér Radek Votava.

Směr Holandsko

Ačkoliv Pavel Florián byl jediným českokrumlovským zástupcem na turnaji, necestoval do Německa sám. Do Mühlheimu s ním vyrazila ještě čtyřčlenná výprava ve složení trenér Radek Votava, který jej při zápasech koučoval, a hráči Zdeňka Švédová, Lukáš Zevl a Václav Domin. Poté, co Florián zakončil své účinkování na turnaji, tak pokračovala celá skupina českokrumlovských badmintonistů dále do Nizozemí na tamní mezinárodní mistrovství juniorů, které je jedním z nejlepších turnajů pro hráče kategorie do devatenácti let v Evropě.