Badmintonista českokrumlovského klubu SKB – Pavel Florián – byl jediným Jihočechem hájícím české barvy v nizozemském Haagu na tamním mezinárodním šampionátu dospělých.

Ve dvouhře Florián vybojoval celkové 17. místo. V prvním kole hlavní soutěže nastoupil proti reprezentantovi Estonska, který je nazýván hrobařem českých reprezentantů, Raulu Mustovi. V prvním setu Florián dobře začal, vedl 4:0 a pak držel vyrovnaný stav až do 13:13. Potom však v několika dlouhých výměnách udělal nevynucené chyby a první set byl ztracen – 15:21. Druhý set byl ve výměnách poměrně nadějný, ale získávat dílčí body se příliš nedařilo. Český reprezentant se uklidnil až v závěru setu, kdy ale stačil už pouze korigovat nepříznivý vývoj na přijatelných 16:21. Celý zápas trval 29 minut, měl dobrou hodnotu, na druhou stranu také odhalil Floriánovy současné nedostatky.

Pavel Florián je aktuálně na 144. místě světového žebříčku a díky bodům z nizozemského šampionátu se posune těsně ke 140. místu. Nyní pocestuje na další mezinárodní turnaje do Slovinska (společně s trenérem Votavou a juniorem Zevlem), dále pak zamíří do Španělska a Francie.

„Držím palce v dalším snažení. K jeho nedávným jedenadvacátým narozeninám Pavlovi přeji hodně štěstí, zdraví, sportovních úspěchů a také mnoho nových životních zážitků,“ řekl nám krumlovský trenér Radek Votava.

Radek Votava, Karel Vosika