Turnaj zařazený do okruhu International Challenge patří k těm lépe bodovaným a Pavel Florián na něm obhajoval deváté místo z loňského roku.
V prvním kole bojoval s domácím hráčem Julienem Tchyrokem. Porazil jej ve třech setech 21/15, 9/21, 21/15.

Pohledem z kurtu

„Zápas to nebyl z mé strany nijak pěkný. Dokázal jsem ale otočit nepříznivý vývoj prvního setu a rozhodnou v setu třetím, když při otáčení stran to bylo 11/10. Odměnou mi potom byl zápas s Tedjonem z Indonésie, který nakonec celkově turnaj vyhrál. Tedjon je v současné době 38. hráč světa a začátkem roku byl na 25. místě. S takovým borcem jsem ještě nikdy nehrál. Zápas jsem si užil a myslím, i podle slov trenéra Alana McIlvaina ze Skotska, který mi pomáhá, když nemůže cestovat můj trenér Radek Votava, že jsem odehrál dobrý zápas. Hrálo se ve velké rychlosti a získávat výhody na tak zkušeného hráče je prostě těžké. Dařilo se mi soupeře nutit na kurtu hodně pracovat a vítězství si musel zasloužit. Nedal jsem svou kůži zadarmo, ale výkonnostní rozdíl tam je velký. Ale nemám z toho žádný splín nebo něco podobného. Už se těším na další takový souboj. Nyní mám dvoutýdenní volno a potom začnu přípravu na další sezonu. První turnaj hraji už v červenci v Rusku.“

S Indonésanem Tedjonem českokrumlovský reprezentant prohrál 13/21 a 11/21.

Pavel Florián tak zakončil další badmintonovou sezonu velice dobře. Po výsledcích ve Slovinsku (2. místo, 2130 bodů), Španělsku (17. místo, 920 bodů) a obhajobě ve Francii (9. místo, 1520 bodů) se ve světovém žebříčku posunul o dvacet míst a v současné době je na 120. místě na světě.

Radek Votava