Vzhledem ke změně termínu kvalifikace mistrovství Evropy juniorek (hraje se už na konci března) začaly extraligové volejbalové soutěže kadetek a juniorek s týdenním předstihem, a to už o druhém lednovém víkendu.

Záchranářské práce ve skupinách o konečné 7. až 12. místo zahájila obě dívčí družstva VSK Č. Krumlov na domácí palubovce tuhými boji s moravskými soupeři. Lépe se tentokrát vedlo kadetkám, které ve dvou dramatických bitvách získaly aspoň jedno vítězství.

Extraliga juniorky

VSK ČK – UP Olomouc 2:3 (–22, 21, 22, –14, –12) a 0:3 (–16, –16, –22) Statečný boj pouze šesti domácích juniorek s velmi dobrým kolektivem Olomouce k bodovému zisku nevedl, a tak se situace českokrumlovských děvčat v nejvyšší soutěži silně zdramatizovala. Každá další zbytečná ztráta by totiž mohla jihočeské družstvo poslat do obávané kvalifikace o účast v příštím ročníku soutěže.

Sestava VSK: nahrávka – Z. Marková, smeč – Sebeniová, Kadlecová, blok – Flašarová, Černá, univerzálka – Krilová.

Extraliga kadetky

VSK ČK – PVK Přerov 3:2 (14, –17, 21, –17, 6) a 2:3 (20, –25, 21, –35, –12)

Krumlovské kadetky ve dvou zápasech předvedly, že jsou odhodlány o setrvání v nejvyšší soutěži pro příští sezonu stále bojovat. V prvním utkání vydřely v pěti setech cennou výhru. V odvetě ale nezvládly koncovku druhého setu a pak ani velmi dlouhé čtvrté sady, kde měly dokonce několik mečbolů. Bohužel, v rozhodujícím pátém setu se od domácích odklonilo i potřebné štěstíčko, a tak důležité body míří na Moravu.

Sestava VSK: nahrávka – Bednaříková, univerzál – Tomanová, blok – Maříková, Hůlková, smeč – Jarošová, E. Benešová, libero – Bukovjanová, střídaly: Švejdová, Kovaříková a Kubátová.

Už v pátek odpoledne a pak v sobotu dopoledne hrají juniorky VSK ČK v Novém Jičíně. Kadetky nastoupí v sobotu v Praze Řepích na půdě ŠSK Španielka.