Závod této obsahové třídy měl mimořádně dramatický průběh. Jinderle se na čele několikrát vystřídal se svým největším rivalem Michalem Srbem. Do závěrečné sekce (tři rychlostní zkoušky) šel Jihočech s náskokem deseti vteřin.

Srb ale mocně finišoval a přiblížil se svému soupeři před závěrečným devátým rychlostním testem dokonce na pouhé dvě desetiny vteřiny. Jinderle ale v samotném závěru zatáhl a Srba v cíli porazil o necelé tři vteřiny. „Věděli jsme, že je to o hodně málo, ale úplně přesné informace jsme neměli. Bylo nám jasné, že musíme jet úplně nadoraz a nakonec to vyšlo,“ oddechl si v cíli vítězný pilot.

S průběhem soutěže byl Jinderle spokojen. „Byly to výborné závody, pořád se bojovalo o čelo. Chvilku nás zlobily brzdy, ale to se dalo v servisu rychle do pořádku,“ pochválil i práci mechaniků.

Třetí místo ve třídě N1 obsadil další Jihočech Josef Koupal. Dalším zástupcům jihočeského soutěžního sportu se nevedlo. Pavel Kundrát havaroval se svou Škodou Octavií hned v prvním rychlostním testu a posádka Jevický – Votava, která startovala se Škodou 130 RS v poháru, odstoupila rovněž hned brzy po startu kvůli technické závadě.