Poprvé v tomto roce se kapličtí judisté představili na domácím tatami, a to při XVI. ročníku Velké ceny Mělníka, kde dobrou úroveň turnaje zajistily zahraniční kluby z Německa a Polska.

 

Bronz a zlato

Turnaj staršího žactva navazoval na boje dorostenců a dorostenek, pro které to byl zároveň první turnaj z pětidílného seriálu Grand Prix 2008. V bojích starších žáků kaplické barvy hájilo tentokrát jen duo Robert Ondráček a Luboš Šístek, když další borci z této kategorie (Markéta Havlíčková a Patrik Doucha) vinou nemoci museli zůstat doma.

V hmotnostní kategorii do 55 kg Robert Ondráček vybojoval bronzovou medaili. V cestě za cenným kovem porazil 10:0 na ipon Lukeše (Nový Bydžov), Kulovaného (Třebíč) a Wojcika (Nový Bydžov), ale pak v semifinále nestačil na Kubánka z Jičína.

V hmotnostní kategorii do 66 kg startovali jen tři závodníci, a to kaplický Luboš Šístek, Doskočil z Nového Bydžova a vltavotýnský Sladký. Šístek oba soupeře porazil 10:0 na ipon a zaslouženě bral zlato.

 

Slovo od kormidla

Trenér kaplických judistů Libor Štěpánek: „Vlna chřipkové epidemie a lyžařské kurzy zapříčinily slabší účast. Nicméně pro nás byl tento turnaj další přípravou a stejně jako turnaj v rakouském Ulrichsbergu splnil svůj účel. Přestože se oba kluci dopustili několik chyb, s jejich výkonem jsem byl spokojen. Robert mě překvapil především v boji na zemi, kde předvedl do tréninku nově zařazené chvaty. Nezahálel ani Luboš, který vrátil prohru z loňského mistrovství republiky Doskočilovi z Nového Bydžova.“

Libor Štěpánek, Karel Vosika