Všechna tři mládežnická družstva českokrumlovského VSK měla v dalším kole republikových volejbalových soutěží výhodu domácího prostředí. Extraligové dívky hostily Brno (juniorky) a Hlincovku (kadetky), junioři přivítali béčko USK Praha (viz. níže).

Extraliga juniorky

VSK ČK – DDM Brno 3:0 (16, 13, 19) a 2:3 (–15, 29, –23, 17, –15)

V souboji týmů z dolní poloviny tabulky vyzněl první duel jasně za necelou hodinu pro domácí tým.

Sestava VSK – 1. zápas: blok – Trojáková, Flašarová, smeč – Sebeniová, Kadlecová, nahrávka – Z. Marková, univerzál – Jarošová, libero – Černá, střídaly: Bednaříková, Maryšková, Krilová.

V odvetě hosté od začátku vsadili na riskantní podání, což jim vyneslo vítězství v prvním setu. Domácí tým znejistěl a po zbytek zápasu se jen těžko dostával do herní pohody. Ve čtvrtém setu krumlovská děvčata soupeře jasně přehrála, srovnala na 2:2 – a zdálo se být rozhodnuto. V pátém setu Brno ovšem opět ožilo a drželo krok s domácími děvčaty až do koncovky. Tam měly domácí hráčky za stavu 15:14 dokonce mečbol, bohužel tři chyby v koncovce znamenaly, že body zaslouženě putovaly do Brna.

Sestava 2. zápas: blok – Trojáková, Flašarová, smeč – Sebeniová, Kadlecová, nahrávka – Z. Marková, univerzál – Krilová, střídaly: Maryšková, P. Marková.

Extraliga kadetky

VSK ČK – SK Hlincovka 0:3 (–16, –16, –11) a 2:3 (–21, 25, 14, –15, –13)

Hra českokrumlovských kadetek se zápas od zápasu lepší a nejinak tomu bylo i tentokrát. První zápas sice vyzněl jasně pro družstvo Hlincovky, ale odveta už byla vyrovnaná. Škoda jen, že v koncovce rozhodujícího pátého setu nebyla domácí děvčata odvážnější, protože druhé vítězství v letošní soutěži bylo opravdu blízko.

Sestava VSK: blok – Hůlková, E. Benešová (Maříková), smeč – Jarošová, Tomanová, nahrávka – Bednaříková, Šebková, libero – Krčková, střídala: K. Benešová.

V dalším dějství čeká českokrumlovská děvčata daleká cesta na sever Čech. Juorky i kadetky se v neděli shodně představí na půdě TU Liberec.