Na Velké ceně Litoměřic mladších, starších žáků a žákyň v judu se kvartet kaplických judistů ve složení Markéta Havlíčková, Luboš Šístek, Robert Ondráček a Dominik Morong neztratil.

Mezi sto šedesáti startujícími z Polska, Rakouska a České republiky vybojovaly kaplické naděje čtyři cenné kovy. Zlato přivezla na jih Čech starší žákyně Markéta Havlíčková, stříbrné medaile přidali Dominik Morong startující v kategorii mladších žáků a starší žák Luboš Šístek, z bronzu se mohl těšit starší žák Robert Ondráček.

Výsledky závodníků TJ MDDM Kaplice – mladší žáci do 38 kg: 2. Dominik Morong (bilance 3 vítězství / 1 prohra), starší žáci do 55 kg: 3. Robert Ondráček (3 vítězství / 1 prohra), starší žáci do 66 kg: 2. Luboš Šístek (4 vítězství / 1 prohra), starší žákyně do 52 kg: 1. Markéta Havlíčková (2 vítězství).

Od kormidla

Trenér a vedoucí kaplického oddílu Libor Štěpánek: „Do Litoměřic se na Velkou cenu sjela hodně kvalitní účast, a tak sportovní úroveň turnaje byla hodně vysoká. Těší mě, že jsme se v konkurenci předních českých a moravských klubů neztratili a obstáli. Vždyť na tatami bojovali judisté z Ostravy, Hranic, Plzně, Prahy, Jičína, Teplic a z dalších tradičních bašt. Všichni naši závodníci zaslouží pochvalu především za příkladnou bojovnost a nasazení v zápasech.“

Libor Štěpánek, Karel Vosika