Před vrcholem

Po turnaji v rakouském Welsu kaplické judisté trio ve složení Markéta Havlíčková, Luboš Šístek a Robert Ondráček cestovalo do západočeské metropole, kde se pod vedením profesionálních trenérů Judoclubu Plzeň připravovali na nadcházející podzimní turnaje.

Pro starší žáky Šístka a Ondráčka byla tato příprava testem formy na letošní vrchol, kterým bude mistrovství ČR, jež se koná v Mohelnici již v sobotu. V kempu mohli všichni nasát i atmosféru plzeňského sportovního gymnázia, kde se připravují judistické naděje kategorie kadetů a juniorů.

V Plzni působí i odchovanci kaplického juda Ondřej Havlíček a Nikola Fučíková. Ani oni nezaháleli. Havlíček byl oporou Plzně v dorostenecké lize v Jihlavě. V utkáních proti družstvům Hranic, Vršovic, Jihlavy, Jablonce a Brna odcházel pokaždé z tatami jako vítěz a připsal na konto týmu maximální počet bodů. Fučíková startovala v Olomouci na MČR družstev dorostenek. I ona podala dobrý výkon, hned čtyřikrát udržela nerozhodné skóre a pátou remízu ztratila až v závěru utkání proti účastnici nedávného ME juniorek, Šedivákové z Vršovic.

Více si můžete přečíst v dnešním (pátek 26. října) vydání Českokrumlovského deníku.