Velmi dobrými výsledky se čerstvě mohou pochlubit badmintonisté křemežského Sokola. Žákovské naděje tohoto oddílu z Podkletí se neztratily na mezinárodním turnaji mládeže v jihomoravské metropoli, dospělí se výrazně připomněli na prvním letošním krajském turnaji ve Vodňanech.

Mládí v Brně

Poprvé v kariéře se na mezinárodní scéně v obrovské konkurenci představili dva nadějní křemežští žáci – Jindřich Kukač a Michaela Koudelková. Oba potvrdili, že právem patří v kategorii U13 k jihočeské špičce. S mezinárodním měření sil však mají minimální zkušenosti, což se ukázalo zejména ve dvouhrách. Kukač v singlu skončil na devátém místě a Koudelková má rozhodně na víc, než na páté místo, které jí ve dvouhře připadlo.

Slušné výkony pak podala křemežská dvojice ve společně hrané smíšené čtyřhře, kde jim k postupu do bojů o medaile chyběl v těsně prohraném čtvrtfinále jen pověstný krůček.

Postupně ale obě křemežské naděje získávaly na herní jistotě, což se ukázalo ve čtyřhrách. Kukač i Koudelková nastoupili s neznámými partnery, ale i přes tuto nevýhodu se dokázali probojovat až na stupně. Kukač s budějovickým Markem vybojovali cenné třetí místo a Koudelková s Drapačovou z Orlové prošly až do finále a nakonec vybojovaly skvělé stříbro.

Premiéra dospělých

První turnaj Grand Prix kategorie E pro dospělé se hrál na vodňanských kurtech, kde se představilo pětadvacet hráčů z pěti oddílů Jihočeského a Západočeského kraje. Náš region zastupovala sedmička hráčů Sokola Křemže.

Do soutěže smíšené čtyřhry Křemežští nasadili tři páry. Nesehraný mix Holeček a Weberová skončil na 9. místě. V semifinále se však utkaly křemežské páry V. Koudelka / Maznová a Podpěra / Bínová. Posledně jmenovaná ukázala, že ač ještě mladá věkem, tak je už výborná badmintonovým uměním. Pár složený z veterána Podpěry a žákyně Bínové se musel sklonit až ve finále před domácí dvojicí Vojta a Kolářová.

Ve dvouhře mužů dominovali dva hráči patřící výkonností do vyšších soutěží, a to domácí Vojta a Matějovský z budějovické Akry. Ti postupně vyřazovali všechny soupeře, což potkalo i Křemežské. Bednář tak obsadil 9. místo, V. Koudelka skončil pátý a Holeček s Podpěrou brali dělenou 3. příčku. Dvouhra žen vyzněla jasně pro křemežské barvy, když na pomyslných stupních vítězů stály nejvýše vítězná Weberová, druhá Bínová a třetí Maznová.

Další potvrzení dobré hry Křemežských pak přišlo ve čtyřhrách. V mužích se sice veteránům Bednářovi s Koudelkou nepodařilo projít mezi čtyři nejlepší páry, ale náladu si spravili v zápasech o umístění a nakonec brali 5. místo. Plně své kvality prokázali Podpěra s Holečkem, kteří hladce prošli až do finále, kde pak přidali další zlato do křemežské sbírky. Ve čtyřhře žen hrála Maznová s domácí Kolářovou a na nesehraný debl zbylo čtvrté místo. Mladý křemežský pár Bínová a Weberová však bez větších potíží prošel do finále, kde po velké bitvě udolal dvojici sester Novákových z Netolic a dalším zlatem podtrhl úspěšné vystoupení celé výpravy Sokola Křemže.

Vodňanský turnaj ukázal, že blížící se soutěž krajského přeboru smíšených družstev II. třídy bude hodně zajímavá a Křemežští v ní rozhodně nebudou hrát podřadnou roli.

Václav Koudelka, Karel Vosika