V badmintonové sezoně 08/09 se v oblasti naplno rozběhly už i soutěže družstev dospělých.

Na kurtech MAS Sezimovo ústí se hrálo 1. kolo krajského přeboru smíšených družstev dospělých II. třídy. V letošní sezoně hraje tuto soutěž šest týmů a dva z nich jsou z našeho regionu. Béčko a céčko Sokola Křemže mají za soupeře týmy Sezimova Ústí, Vodňan, Dobré Vody a Štěpánovic.

Derby pro béčko

Před zahájením prvního turnaje los rozhodl o rozdělení týmů do dvou skupin. Oba okresní zástupce poslalo osudí do stejné skupiny, a tak se hned na začátku letošní soutěže hrálo oddílové derby dvou křemežských družstev.

Roli favorita splnilo béčko Křemže mající ve svém středu ostřílené dvojice mužů a žen, doplněné o dva dorostence. Veteráni z křemežského céčka pak neměli co ztratit, a tak do posledního míčku favorizovaným protihráčům z klubu vzdorovali. Mix vyhrála dvojice béčka Martin Koudelka a Bínová, čtyřhru mužů naopak ovládl zkušený debl V. Koudelka a Bednář z céčka. Ve dvouhře žen byla lepší Weberová z béčka. Na 2:2 potom srovnával „céčkař“ Kovář. Pak následovala už jen vítězství M. Koudelky a Podpěry, a tak celkově v křemežském derby vyhrálo béčko 4:2.

Ve druhém kole ve skupině hrála Křemže C proti Štěpánovicím a od začátku utkání měla vývoj pod kontrolou. Vyhrál mix Holeček a Mejzlíková, debl V. Koudelka a Bednář i singlisté Kovář a Holeček – 4:2 pro céčko Křemže.

Ještě výraznějším rozdílem nad Štěpánovicemi vyhrálo křemežské béčko. Postupně zvítězili mix M. Koudelka a Bínová, debl Podpěra a Mořkovský a ve dvouhrách Weberová, Svoboda, M. Koudelka a Podpěra – 6:0.

Zlato a bronz

Céčko Křemže skončilo ve skupině druhé, a tak hrálo závěrečné utkání o celkové třetí místo s týmem Vodňan, loňským vítězem soutěže. Vodňanští byli mírným favoritem, ale hned úvodní mix Holeček a Mejzlíková zahájil vítězné tažení Křemežských. Další bod přidal zkušený veteránský debl V. Koudelka a Bednář, který v průběhu turnaje zlepšoval výkony a neztratil ani jeden zápas. A když spolehlivě hrající Kovář přidal třetí a se štěstím hrající V. Koudelka i čtvrtý bod, bylo rozhodnuto. Křemže C porazila Vodňany 4:2 a zajistila si tak lichotivé třetí místo.

O konečné prvenství se utkali hráči B týmu Křemže a ve druhé skupině suverénně hrající domácí hráči béčka Sezimova Ústí. Křemežští v boji o zlato podali nadšený výkon podpořený herní kvalitou a dokázali ve většině zápasů vydřít těžké třísetové zápasy. Ve smíšené čtyřhře vyhráli M. Koudelka a Bínová, čímž potvrdili suverenitu nejlepšího mixu dne. Mile potom výhrou překvapili zkušený Podpěra s mladým Mořkovským ve čtyřhře. Vysoké celkové vítězství poté zajistili všichni křemežští singlisté v pořadí Svoboda, Martin Koudelka a Podpěra. Jejich úspěchy proti soupeřům hrajícím v domácím prostředí jsou velmi cenné. Béčko Křemže zdolalo rezervu Sezimova Ústí v poměru 5:1 a mohlo se radovat z celkového vítězství na prvním turnaji krajského přeboru dospělých II. třídy.

Druhé kolo soutěže se bude hrát až v lednu 2009 na kurtech haly ve Vodňanech.

Václav Koudelka