Mezi badmintonisty velmi oblíbenou soutěží v závěru kalendářního roku je nemistrovský turnaj dospělých O vodňanského kapra.

Klání s letitou tradicí mívá vždy početné pole startujících a i letošního ročníku se zúčastnilo více než čtyřicet hráčů z deseti oddílů jihu a západu Čech. Mezi startujícími byla již tradičně početně zastoupena i výprava hráčů Sokola Křemže. Ti pravidelně přijíždějí s přáním dobře si zahrát a získat některé ocenění pro vítěze, kterým bývá kapr a pěkný pohár. Tentokrát se o nejvyšší mety vydalo bojovat sedm hráčů oddílu z Podkletí, a to čtyři muži a tři hráčky v ženských kategoriích.

Těsně pod vrcholem

Soutěž smíšených dvojic se tentokrát stala sólem pro zkušenou sehranou a mezi spoluhráči oblíbenou strakonickou dvojici Frühauf a Oberfalcerová. Strakoničtí neztratili ani set, a kdo na ně narazil v herním pavouku, ten musel z kola ven. Bohužel, pro křemežské mixy to hned v prvním kole potkalo výborný pár Podpěra a Bínová, na který tak zbylo jen deváté místo. Další dva křemežské páry – Bednář a Weberová i V. Koudelka a Maznová – předvedly dobrou hru a po právu při závěrečném hodnocení stály spolu na bronzovém stupni.

V soutěži dvouher mužů byl suverénem Kavan ze Sezimova Ústí. Křemežský Podpěra s ním hrál o postup mezi osmičku nejlepších (měl tentokrát skutečně smolný los) a ač favoritovi sebral jako jediný ze všech set, na výhru to nestačilo. Podpěra prohrál a byl v konečném hodnocení pátý. I V. Koudelka na pozdějšího jasného vítěze narazil, a to o kolo později, prohrál ve dvou sadách a skončil na konečném vynikajícím třetím místě. Třetí z křemežských hráčů J. Holeček přidal konečnou devátou příčku.

Zlatý singl žen

Soutěž dvouher žen se naopak stala sólem pro výborně hrající křemežskou hráčku Maznovou. Ta turnaj odehrála ve vynikající formě a pohodě, s chutí a velkou vůlí po vítězství. Se žádnou ze soupeřek – a že řada z nich hrála též výborně – neměla Maznová větší problémy a po právu na konci ženské dvouhry zvedla nad hlavu pohár pro vítěze a získala pro Křemži prvního vodňanského kapra. Vynikající třetí místo přidala nadějná Bínová a deváté místo pro Křemži přidala M. Weberová, která přes bojovné výkony neměla ani kapičku štěstí.

Mužské debly jsou parádní soutěží pro hráče z Podkletí. Ač oběma křemežským párům – Podpěra a Holeček i Bednář a V. Koudelka – nepřál los, přesto oba debly podaly výborné výkony a přes své soupeře přešly až do semifinále. Tam už nestačilo herní nadšení a bojovnost, když bylo třeba i trochu štěstí. To Křemežským tentokrát v disciplíně mužských deblů nepřálo, ale další dvě bronzová umístění jsou pěknou vizitkou křemežských matadorů, kteří zopakovali dobré výkony z nedávného mistrovství republiky veteránů.

Druhý kapr

Další naděje na zisk vítězství, pohárů i kapra kynula Křemežským ve čtyřhře žen, v níž si hned dva páry dělaly naděje na vítězství. Weberová s Bínovou (obě Křemže) i Maznová s plzeňskou Bláhovou potvrdily ambice, a tak se obě dvojice s křemežským zastoupením proti sobě postavily ve finále.

Sehranější pár Weberová a Bínová měl od začátku vyrovnaného zápasu trochu navrch a vítězství si pohlídal – a další pohár i kapr zamířily pod Kleť.
Pro dospělé badmintonisty Sokola Křemže byl poslední turnaj v roce 2008 velmi úspěšný. Dvě zlatá, jedno stříbrné a šest bronzových umístění, to je velmi slušná vizitka pro sedm zástupců křemežského oddílu. Žádný z nich navíc neodjížděl z oblíbeného turnaje bez výborného umístění.

Václav Koudelka