O minulém víkendu bojovalo na orlovských kurtech více než 150 mladých badmintonistů z 11 zemí na mezinárodním mistrovství České republiky kategorie juniorů. Barvy českokrumlovského SKB na šampionátu hájili Václav Domin a Zdeňka Švédová.

Porážky v singlu

A jak se Jihočechům dařilo? Domin bojoval v prvním kole dvouhry juniorů s Matazovem z Ruska a dle očekávání to byl soupeř nad jeho síly. V prvním setu jen těžko hledal něco, co by soupeře překvapilo a po hodně odevzdaném výkonu prohrál 9:21. Ve druhém setu se Domin více snažil hrát jednoduše a dařilo se mu soupeře přehrávat. Odměnou mu byl výsledek 17:21. Dál ovšem šel Rus, který později prošel až do semifinále. Domin obsadil 33. místo.
Švédová měla ve dvouhře juniorek daleko přijatelnější los, jenž jí do cesty postavil Veroniku Jariabkovou ze Slovenska, kterou již dříve porazila. Turnaj však českokrumlovskou naději nezastihl v dobré formě, Švédová soupeřce podlehla po velice nevýrazném výkonu ve dvou setech (19:21, 10:21) a stejně jako Domin se musela spokojit s 33. místem.

Nejlépe v deblu

Ve čtyřhře juniorů hrál Domin společně s ústeckým Markem Lofflerem. V prvním kole měli volný los a ve druhém bojovali proti dvojici Dubowski a Urban z Polska. Ve třech setech (21:18, 17:21, 16:21) na soupeře nestačili – 17. místo. Polská dvojice byla sehranější a rozdíl v pojetí podání a příjmu byl znatelný.

Nejlepší výsledek pro českokrumlovské barvy přišel ve čtyřhře juniorek, kde nastoupila Švédová společně s Lucií Grimmovou z Ústí nad Labem. První kolo měly volné. Ve druhém je čekaly reprezentantky Ruska Kosetskaya a Nazarovová. Po velmi dobrém výkonu české juniorky překvapivě vyhrály (21:15, 26:24) a postoupily do třetího kola. Tam opět podaly velice dobrý výkon, ale na slovinskou dvojici Kodričová a Repšeová (pozdější finalistky) to už nestačilo. Po setech 16:21, 22:20 a 15:21 tak Švédová s Grimmovou vybojovaly solidní 9. místo.

Ve smíšené čtyřhře se Domin se Švédovou neprosadili, když ve druhém kole hladce prohráli s ruskou dvojicí Egerev a Gabdullenovová (12:21, 11:21) – 17. místo.

Vystoupení českokrumlovských nadějí Václava Domina a Zdeňky Švédové na šampionátu nebylo nijak oslnivé, ale každý den není posvícení. Světlým okamžikem je výkon Švédové ve čtyřhře juniorek a druhý set dvouhry Domina. Snad se oba dokáží z odehraných zápasů poučit a v budoucnu odehrají lepší utkání.

Celkově lze říci, že letošní šampionát byl velice kvalitně obsazený. Zejména reprezentanti Ruska a Ukrajiny zde předváděli opravdu vynikající badminton.

Radek Votava