V dalším dějství 1. ligy juniorů se mladíci českokrumlovského VSK představili v důležitých zápasech v hlavním městě – na palubovce modřanského Sokola.

A s výjezdem do metropole mohou být Českokrumlovští nadmíru spokojeni. Už kolo před koncem základní části si totiž mladí hráči VSK Český Krumlov zajistili postup mezi nejlepších osm družstev 1. ligy juniorů a po Novém roce se poperou o možnost zahrát si o účast v nejvyšší dorostenecké soutěži.

Postupové výhry

Sokol Modřany – VSK Č. Krumlov 0:3 (–18, –18, –13) a 1:3 (22, –10, –21, –11)

Českokrumlovští neponechali nic náhodě a domácí hráče rychle přesvědčili, že si přijeli pro všechny body. Především v prvním utkání hosté dominovali ve všech herních činnostech, a ačkoliv se nevyvarovali chyb, jejich pestrá hra v útoku opřená o slušnou obrannou činnost jim po celý průběh zápasu získávala dostatečný bodový odstup.

Druhé utkání poznamenala snaha Jihočechů zkoušet nové útočné kombinace i zásadní změny v sestavě. To přineslo ztrátu prvního setu. Následně ale českokrumlovské družstvo prokázalo dostatečnou zralost a zápas dovedlo k přesvědčivému vítězství.

„Velmi dobře řídil z pozice libera obrannou hru Houska, skvěle servíroval Jakúbek a dobrou perspektivu naznačil po delší době na nahrávce nastupující Vodička. I ostatní hráči však odvedli dobrý výkon a po právu mohou být s předvedeným výkonem spokojeni,“ chválil trenér českokrumlovských mladíků Oldřich Záhoř.

Sestava VSK Č. Krumlov – nahrávka: Meisetschläger (2. zápas Vodička), univerzál: Jakúbek, blok: Kotěšovský, Backstuber, smeč: Kříž, Šulista, Palan, libero: Houska.

O čistý štít

K závěrečnému dvojzápasu základní skupiny zamíří mladíci VSK ČK tentokrát do západočeské metropole, a to v sobotu 13. prosince na palubovku USK Slávie Plzeň. Přestože tyto zápasy ani pro jedno družstvo už nic neřeší, Českokrumlovští se na utkání těší a věří, že čtyřčlennou základní skupinu B první ligy vyhrají s čistým štítem bez jediné porážky.

Oldřich Záhoř, Karel Vosika