Druhý srpnový týden se v českokrumlovské městské sportovní hale konal oblíbený badmintonový letní kemp, kterého se v letošním roce zúčastnilo celkem jedenadvacet hráčů ze dvou zemí.

Tradiční letní setkání vyznavačů opeřeného míčku se opět vydařilo, což dokumentují i slova jednoho z trenérů a prvního muže pořádajícího oddílu SKB Český Krumlov Radka Votavy: „Velice dobrá a kvalitní účast hráčů z Česka a Nizozemí dopřála zúčastněným trenérům velice dobrou a zajímavou práci, která doufejme byla hlavně přínosem všem absolventům kempu.“

Trénink účastníků kempu probíhal ve třech fázích. Už před sedmou hodinou ranní byl sraz na dráze stadionu krumlovského Slavoje, kde se konal úvodní kondiční trénink. Ten začínal rozcvičením a samotná jednotka měla intenzivní charakter do 20 minut. Po snídani začínala v hale druhá fáze (9.00 – 11.30), která již byla herní, stejně jako odpolední třetí část (15.00 – 17.30), kdy se vše točilo okolo dvouhry. Večer bylo osobní volno spojené s večeří.

„Náročný program zvládli všichni velice dobře a až na dvě krátkodobé nevolnosti a jedno onemocnění proběhlo vše k naší spokojenosti,“ pochvaloval si Radek Votava a ihned pokračoval: „Opět se nám osvědčil model přípravy pro naše žáky, kteří mohou doma týden trénovat s velice kvalitním sparingem. Společné soustředění by mělo přinést další kvalitu do hry našim i přespolním účastníkům. Věřím, že nestrádal ani nikdo z čtveřice nizozemských hráčů. Jejich herní vyspělost je na velice solidní úrovni, vždyť Holandsko patří ke špičce v Evropě. Náročný přístup všech trenérů všechny určitě dobře zaměstnal a uspokojil.“

Z SKB Č. Krumlov se soustředění zúčastnili Jan Jedlička, Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Michal Jůzko, Lucie Černá a Kristýna Dušková (na některých trénincích a při závěrečném turnaji se přidali Václav Domin se Zdeňkou Švédovou).

Ve společném turnaji účastníků kempu zvítězil Sergio Kepel z Nizozemí, který ve finále porazil Zdeňku Švédovou ve třech setech (21:10, 18:21, 21:15). Třetí místo obsadil Václav Domin.

Trenérskou skupinu českokrumlovského letního soustředění tvořil kvartet ve složení Stanislav Kohoutek, Pavel Florián, Martina Benešová a Radek Votava.

Radek Votava, Karel Vosika