V úterý vpodvečer se v českobudějovickém DK Metropol uskutečnilo vyhlašování 11. ročníku ankety Nejlepší jihočeský sportovec do 15 let a 8. ročníku Ceny fair play.

V obou anketách nevyšli naprázdno ani sportovci z českokrumlovského regionu, kteří získali celkem čtyři ocenění za výsledky a sportovní činy v oblasti badmintonu, fotbalu a automobilových rallye.

Na desátém místě v anketě Nejúspěšnější jihočeský sportovec do 15 let se umístila badmintonistka Lucie Černá, jejímiž trenéry jsou Pavel Turek a Radek Votava. Druhým oceněným v početné skupině čtyřiadvaceti nominovaných sportovců se stal badmintonista Jaromír Janáček z Českého Krumlova, trénovaný Pavlem Floriánem, Stanislavem Kohoutkem a Radkem Votavou.

Sportovní čin

Cenu fair play 2007 za sportovní čin roku udělila Jihočeská sekce Českého klubu fair play při Českém olympijském výboru soutěžní posádce týmu ČK motorsport Janu Jinderlemu a Pavlovi Kacerovskému a fotbalistovi dorostu SK Dynamo České Budějovice Michalu Pliškovi z Větřní.

Jinderle s Kacerovským, přestože jeli na vítězství, dokázali okamžitě pomoci svému největšímu soupeři v boji o celkové prvenství v mistrovství ČR těsně před cílem Rally Agropa Pačejov uhasit jeho hořící automobil.

Pliška při fotbalovém turnaji ve Větřní upozornil rozhodčího na to, že gól, který po jeho střele uznal, nebyl regulérní, protože míč nepřešel brankovou čáru.

Jaroslav Kacerovský