Poslední kolo základní části volejbalové 1. ligy juniorů sehráli mladíci českokrumlovského VSK na palubovce USK Slávie Plzeň.

USK Plzeň – VSK Č. Krumlov 3:0 (14, 23, 15) a 3:2 (–23, 23, 16, –18, 8)

Dalo by se říci, že když už se o nic nehraje, za nic to nestojí. Takto alespoň vyzněl prvoligový souboj na plzeňské palubovce. Českokrumlovští mladíci přistoupili k prvnímu zápasu bez koncentrace, a tak nebylo divu, že se jim střetnutí vymklo z rukou. Soupeř hrál dobře a s chutí hostům vrátil porážku z jihu Čech. Ve druhém utkání hráči VSK přece jen přidali na tempu, ale nedokázali si vytvořit trvalejší tlak. I druhé vítězství si nakonec zaslouženě připsali hráči domácí Slávie.

Sestava VSK Č. Krumlov: nahrávka – Meisetschläger (druhé utkání Vodička), univerzál – Jakúbek, blok – Backstuber a Kotěšovský, smeč – Zahradník a Palan (druhé utkání Kříž), libero – Houska, střídal: Šulista.

Boj o kvalifikaci

Českokrumlovští mladíci i přes dvě závěrečné prohry vyhráli základní skupinu B první ligy juniorů, a tak v lednu příštího roku vstoupí do bojů o kvalifikaci do extraligy. Soupeřem v boji o nejvyšší soutěž jim budou celky USK Praha, Ervěnic a Chvaletic. Ve čtyřčlenné skupině se bude hrát opět každý s každým (dva zápasy doma i venku) a účast v kvalifikaci si zajistí první tři celky.

Pozn.: Termíny domácích zápasů VSK s jistě kvalitními soupeři zveřejníme hned, jak budou stanoveny.

Oldřich Záhoř