Ohlédnutí za nedávno skončeným Sdruženým okresním přeborem basketbalistů 07/08, který pro dvojici okresních zástupců dopadl zcela rozdílně.

Basketbalisté rezervy Spartaku Kaplice a SKB Český Krumlov obsadili v konečném hodnocení opačné póly tabulky. Zatímco spartakovci se radují z celkového vítězství, Českokrumlovští soutěž nedohráli a skončili beznadějně poslední.

Spartak mistrem

Mladí kapličtí spartakovci vstupovali do soutěže v roli kandidátů na přední umístění a tyto předpoklady také po celou sezonu naplňovali.

V sezoně 07/08 Sdruženého okresního přeboru si Kapličtí připsali celkem 11 výher a pouze třikrát odcházeli z palubovky poraženi. V konečném účtování získali stejný počet bodů jako obhájce prvenství – Slávia ZF Č. Budějovice. V jejich prospěch však hovořil fakt, že s tímto soupeřem měli spartakovci o jediný bod ve skóre lepší vzájemnou bilanci (doma výhra 67:61, venku prohra 57:62).

Na velkém úspěchu kaplické rezervy se pod vedením lodivoda Jana Káry podíleli tito hráči: Adámek, Petr Kratochvíl, Vladimír Kratochvíl, Čegan, Cinádr, Lukáš Hejný, Filip Hejný, Dalibor Kára, Milsimer, Vodňanský, Soukup, Míšek a Fischer.

Nedohraná sezona

Reprezentanti okresního města – basketbalisté SKB Český Krumlov – vstoupili do sezony překvapivým domácím vítězstvím v okresním derby nad béčkem Kaplice v poměru 67:50. Byla to ale pohříchu jediná čárka, kterou si v kolonce výher na své konto hráči SKB připsali.

Českokrumlovští dlouhodobě řešili problémy se sestavou, když na soupisce sice bylo uvedeno deset hráčů, k zápasům ale pravidelně nastupovali pouze v pěti, či šesti lidech. Neochota některých hráčů hrát zápasy a hlavně cestovat k duelům na palubovky soupeřů přiměla Českokrumlovské ke krutému rozhodnutí, a to v závěru sezony odhlásit se ze soutěže. Po deseti odehraných duelech (bilance 1 výhra a 9 porážek) už k žádnému dalšímu střetnutí nenastoupili a jejich zbylá utkání (doma se Slávií ZF ČB a Matteem ČB, venku v Protivíně a v Kaplici) byla kontumována výsledkem 20:0 ve prospěch soupeřů.

Pokud se nepodaří přes léto rozšířit kádr, zřejmě se Českokrumlovští do příštího ročníku SOP vůbec nepřihlásí, což by byla velká škoda pro příznivce hry pod bezednými koši v okresním městě.

V letošním „černém“ ročníku oblékli dres SKB ČK tito hráči: Moronga, Holba, Ziegelbauer, Al Ahmad, Kotous, Šandera, Vaněček, Maurer, Mlčkovský a Brožka.

Jan Beň