Osm nejmladších plavců Českokrumlovského plaveckého klubu (ČKPK) soutěžilo v domácích vodách o co nejlepší umístění v krajských tabulkách.

Až na republiku

Nejzkušenější domácí závodnice Klára Šrámková (11 let) bojovala o nominaci na Pohár ČR, který se koná v červnu v Sokolově. A povedlo se! Ze šesti startů vyplavala nejen zlato, dvě stříbra a bronz, ale hlavně čtyři osobní rekordy. U dvou zbývajících disciplín chybělo jen málo, a tak naděje na výborné umístění při „republice“ je obrovská.

Patricie Klosse (11) si ze čtyř disciplín dvakrát vyplavala osobní rekord a i když nedosáhla na stupně, po dlouhé nemoci jsou výsledky chvályhodné. O rok mladší Daniela Stará třikrát bojovala o co nejlepší čas a přestože jednou na výsledek z předchozích závodů nedosáhla, dva osobní rekordy stojí za zmínku.

Z chlapců nejlépe dopadl Vojtěch Štěpánek (9), který nejenže má za sebou roční zkušenosti, ale přístupem by mohl být vzorem i starším kolegům. Dosáhl nejen na dva osobáky, ale získal stříbro a bronz, a to bylo největší odměnou pro něj i trenérku.

Sbírání zkušeností

Další čtyři domácí plavci si odbývali závodnickou premiéru, a tak se nečekaly žádné zázraky. Jejich úkolem bylo sice zaplavat co nejlépe, ale hlavně okusit atmosféru a přijít na to, jak se na takových závodech pohybovat.

Kristýna Švancárová (11) při prvním startu zaplatila nováčkovskou daň, když po chybě na obrátce byla diskvalifikovaná. Další tři starty již zvládla a dokázala, že bude–li poctivě trénovat, brzy bude v lepší půlce startovního pole.

Luboš Schuppler (9) s přehledem odplaval své tratě, a i když byl značně nervózní, zodpovědným přístupem vše vyrovnal a neudělal chybu. Zaplaval na hranici možností a je příslibem do budoucna. Devítiletá Anežka Paloudová byla největším překvapením z líhně trenérky Bednaříkové. Ačkoliv ještě nemá úplně vybroušený styl, dokázala bojovností získat zlato a bronz, což bylo nad očekávání.

Nejmladším benjamínkem byl teprve osmiletý Matěj Krbec, který plaval v kategorii s o rok staršími soupeři, ale dosaženými časy je ohrožoval. Vydrží–li mu chuť, příští rok bude adeptem na medaile.

Malý místní plavecký klub dobře reprezentoval město a ziskem osmi medailí zúročil výsledky pravidelné práce.

Za dva týdny se na stejném místě koná Přebor Jihočeského kraje pro žactvo, dorost a dospělé. I tam bude mít ČKPK svá želízka v ohni.

Eva Bednaříková