Letos se dal dohromady tým, který chce nechat zapomenout na loňské patálie i následné nedohrání soutěže a chce ukázat, že basketbal má v okresním městě své místo.

PF Č. Budějovice – SKB Č. Krumlov 86:30 (45:11)

Vinou brzkého začátku utkání odcestovalo k duelu jen pět reprezentantů SKB, což se na předvedené hře výrazně projevilo. Domácí už za první čtyři minuty hry zaznamenali pět trojek (průběžný stav 15:0) – a bylo po zápase. Hostující hráči se jen těžko prosazovali přes těsnou obranu domácích a v půli už ztráceli propastných 34 bodů. Konečný obrázek pak nijak nevylepšila ani druhá polovina zápasu.

Fakta – sestava a body SKB: Kotous 9, Ziegelbauer 7, Holba 6, Šandera 4, Neřold 4, trestné hody: 9/2 (22,2%), trojky: 2 (Ziegelbauer, Kotous), čtvrtiny: I. 27:9, II. 18:2, III. 19:10, IV. 22:9.

SKB Č. Krumlov – Lišov 73:57 (42:24)

V domácí premiéře chtěli Českokrumlovští odčinit nepovedený start, což se jim podařilo. Díky výškové převaze byli od začátku lepším týmem a postupně si vypracovali náskok (po první čtvrtině 22:10). I v druhé desetiminutovce domácí těžili z lepší útočné kombinace a v půli vedli o 18 bodů. Po obrátce sice Lišovští zabrali a snížili až na šest bodů, ale závěr již byl opět v režii domácích, kteří s přehledem dovedli utkání do vítězného konce.

Fakta – sestava a body SKB: Kotous 20, Ziegelbauer 16, Holba 11, Moronga 9, Brožka 8, střídali: Šandera 6, Neřold 3, trestné hody: 32/16 (50%), trojky: 4 (Kotous 2, Holba, Moronga), čtvrtiny: I. 22:10, II. 20:14, III. 15:24, IV. 16:9.