V okresních soutěžích za zelenými stoly je definitivně rozhodnuto o vítězích i sestupujících.

Okresní přebor

Až výsledky posledního kola rozhodly o vítězi letošního ročníku okresního přeboru. Ve šlágru 20. kola se v přímém souboji o titul utkala v herně v Krásetíně domácí Křemže s Loučovicemi. A opět se ukázalo, že Křemežští mají ze soupeře od Čertových proudů už komplex, neboť Loučovické v mistrovském utkání ještě nezdolali a nepovedlo se jim to ani tentokrát. V konečném součtu tak při rovnosti bodů lepší bilance ze vzájemných zápasů hovoří pro celek KST Loučovice, který se stává okresním přeborníkem. Pro nováčka z Křemže je i druhé místo obrovským úspěchem. Vzhledem k tomu, že čerstvý přeborník patrně nebude reflektovat na postup do krajské soutěže, tak pro Křemži nastává historický okamžik v jejím zatím ne příliš dlouhém působení v soutěžích za zelenými stoly. Bronzová medaile letos připadla céčku Kaplice. Na〜opak, sestup potkal éčko Kaplice, které v sezoně pouze jedinkrát poznalo chuť vítězství.
Výsledky 20. kola OP: SC Č. Krumlov – Kaplice C 6:11, Křemže – Loučovice 7:10, Kaplice E – Malonty 6:11, Kaplice D – Přídolí C 10:7.

Okresní soutěž

V dosud neúplné tabulce okresní soutěže si béčko českokrumlovských Seniorů výhrou ve Velešíně zajistilo první místo a postup mezi okresní elitu. Na tomto faktu už nic nezmění ani dohrávka dlouho vedoucího céčka Zubčic (vzájemné zápasy má lepší SC ČK), a to je pro Zubčické určitě velké zklamání.
Výsledky 20. kola OS: Velešín B – SC Č. Krumlov B 6:11, Bujanov – Soběnov 8:9.

Jaroslav Opelka, Karel Vosika