Jan Jinderle s Pavlem Kacerovským (ČK motorsport) vyhráli s Peugeotem 106 Rallye nejnižší objemovou třídu N/1400 a Pavel Kundrát s Františkem Poláčkem (Kundrát Motorsport) vybojovali se Škodou Octavia 1.9 TDi druhé místo v kategorii vozů s dieselovým motorem.

Jinderle sváděl od úvodních metrů těsný souboj o prvenství s vedoucím jezdcem třídy N1 Srbem na VW Polo. Zatímco první tři vložky vyzněly ve prospěch našeho jezdce a „čtyřkou“ prolétli oba soupeři v naprosto stejném čase, tak na RZ 5 a 6 už kontroval Srb. Ten před dvěma závěrečnými rychlostními zkouškami ztrácel na Jinderleho pouhých 2,2 vteřiny. Přetahovaná o desetinky však definitivně skončila na RZ 7, kde Srbovi vytekl olej z převodovky a na rozžhaveném výfuku se vzňal. Jinderle s Kacerovským startující minutu za Srbem u jeho odstaveného vozu okamžitě zastavili a zárodek požáru uhasili. I přes to, že přitom nabrali dost velkou časovou ztrátu a poslední erzetu kvůli zlobící převodovce už doslova „vypustili“, do cíle dojeli s náskokem čtyř a půl minuty před Hrabákem s dalším Peugeotem 106.

Podobně jako ve třídě N/1400 se vyvíjela situace i v dieselech. Třídu D9 vedl od začátku Dawson se Škodou Fabia RS, druhé časy zajížděli s výjimkou RZ 3 Kundrát s Poláčkem a jako poslední dojížděl s další Škodou Fabia RS Gondík. Na „trojce“ Kundrát ztratil půldruhé minuty, protože mu krátce po startu vypadla hadice od turba a 13 kilometrů musel jet bez něho. Tuto ztrátu se mu už na zbývajících testech nemohlo podařit smazat a do cíle přijel dvě minuty za Dawsonem. Gondík ztratil více než čtyři minuty.

Škoda 130 RS Jiřího Jevického a Romana Votavy (VSV rallye team) do cíle nedojela. Posádka startující v rámci Poháru ČR v rallye odstoupila pro poruchu převodovky na druhé rychlostní zkoušce.

Předposlední závod mistrovství České republiky ve sprintrallye se jede v sobotu 18. srpna v Prachaticích.