Do statistiky více než padesátiprocentní úmrtnosti při XV. Impromat Rallysprintu Kopná přispěly bohužel i obě naše posádky.

V nejslabší třídě N/1400 přijela bojovat o body velmi silná konkurence a devět aut na startu bylo letošním rekordem. Hodně zostra začali především Jan Jinderle a Pavel Kacerovský (ČK motorsport) s Peugeotem 106 Rallye, kteří vyhráli dvě ze tří úvodních rychlostních zkoušek. V těsném odstupu necelých tří vteřin dýchal Jinderlemu na záda domácí Vladyka s felicií, třetí byl Srb s VW Polo a vinou nevhodně nastavených tlumičů se s půlminutovou ztrátou na Jinderleho drželi až na čtvrté příčce Josef Koupal a Zdeněk Job (Kundrát Motorsport) se Škodou Fabia.

Po servisu Koupal zatroubil k útoku na Srba, ale nasazené tempo neustál. Hned na první vložce vylétl z trati a po několika kotrmelcích skončil v lese. Posádce se naštěstí nic nestalo, ale auto nevypadá dobře.

Jinderle s Kacerovským tuto erzetu opět vyhráli, oproti prvnímu průjezdu zrychlili o osm vteřin a pojistili si tak průběžné vedení ve třídě před Vladykou o 11,5 vteřiny a před Srbem o 20,2 vteřiny. Do cíle následující RZ 5 Podhoran ale ani naše druhá posádka nedorazila. Auto zavadilo v rejdu o kus betonové propusti zarostlé v trávě na vnitřní straně zatáčky a zastavilo se s ulomeným pravým předním kolem. Stalo se to v místě, kde již předtím skončilo ze stejného důvodu několik dalších aut.