Soutěž započítávaná do mistrovství ČR ve sprintrallye a Poháru ČR v rallye je dlouhá téměř 250 kilometrů, jede se na čtyřech úsecích na Horažďovicku a Sušicku a má osm rychlostních zkoušek o celkové délce 64,34 kilometru. Přihlášena je rovná stovka posádek, mezi kterými ani tentokrát nechybějí zástupci našich domácích týmů.

Se Škodou Octavia 1.9 TDi se postaví na start staronová posádka týmu Kundrát Motorsport Pavel Kundrát a František Poláček. Kundrát se s novým soutěžním „náčiním“ letos objevil sice jen v Okříškách a doma v Českém Krumlově, ale oba starty proměnil ve vítězství ve třídě. Do Horažďovic si jede změřit síly s trojicí pilotů třídy D9 na vozech vozů Škoda Fabia TDi (Dawson, Gondík a Pistulka).

Po odstoupení na předchozím sprintu v Kopné se s opraveným Peugeotem 106 Rallye zítra představí Jan Jinderle s Pavlem Kacerovským (ČK motorsport). Jinderle je po čtyřech závodech druhý ve třídě N/1400 a pokud dojede, má šanci na slušný bodový zisk a upevnění průběžné pozice. Ve třídě by totiž kromě něj měli startovat jen lídr třídy Srb s VW Polo a Hrabák s Peugeotem 106 Rallye. Původně přihlášený Koupal (Kundrát Motorsport) stále pracuje na opravě Škody Fabia poničené na Kopné, na Agropě bude chybět a znovu se ukáže zřejmě až v srpnu v Prachaticích.

Třetí domácí posádku nasazuje do nadcházející jednodenní soutěže VSV rallye team. Jako jediní zástupci třídy V3 Škoda se v Poháru ČR v rallye objeví Škoda 130 RS Jiřího Jevického a Romana Votavy. Po výborném druhém místě absolutně v PČRR při závodě v Tišnově se posádka pokusí i tentokrát atakovat nejvyšší příčky.