Víkendová XXIX. Fuchs Oil Rally Příbram 2007 uzavřela letošní sedmidílný seriál Mezinárodního mistrovství ČR v rallye. Všechny medailové pozice obsadily vozy Mitsubishi Lancer EVO IX třídy N4. Nejcennější trofej si odvezli už jistí čeští i slovenští mistři pro rok 2007 Václav Pech s Petrem Uhlem, druzí skončili Václav Arazim s Juliem Gálem a třetí byli Karel Trojan s Petrem Řihákem.

Pětice želízek

Do dělby posledních bodů do závěrečného hodnocení MMČR zasáhlo i pět posádek z českokrumlovského regionu. Ve třídě N/1600 měli manželé Jiří a Eva Trojanovi bez ohledu na výsledek už jistý mistrovský titul a Patrik Hlach druhé místo. V případě dojetí měl zajištěn stříbro i Jan Jinderle ve třídě N/1400 a bronz Pavel Kundrát ve třídě A/2000. Jediná Kateřina Štorková na cenný kov v konečném hodnocení už dosáhnout nemohla.

Zlato a stříbro

Výrazného úspěchu dosáhly především obě posádky týmu ČK motorsport startující ve třídě N/1600. Jiří a Eva Trojanovi dovezli VW Polo do cíle na prvním a Patrik Hlach s Michalem Mrlinou Hondu Civic na druhém místě. Trojanovo VW Polo po opravě motoru z Třebíče nešlo sice ještě na plný výkon a jezdec se musel dvě vložky obejít bez interkomu, ale i tak nedal svým soupeřům šanci a po roce v Příbrami opět vyhrál.

Týmové „double“ podpořil druhým místem Patrik Hlach. Ten si zkomplikoval závěr páteční etapy, když vyjel do poslední sekce riskantně bez světelné rampy a ve tmě hodně ztratil. V sobotu jej trochu zpomalil i postupný defekt, ale v závěru závodu už mohl zvolnit a dojet s dostatečným náskokem před soupeři.

Celý článek si můžete přečíst na sportovní straně Českokrumlovského deníku dnes, v sobotu 30. září.