Reality Horňák Bechyně – ŠK Č. Krumlov 1:7

Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě, ve které však oproti loňsku postrádají táborské hosty. Jako první z hostů zvítězil opět Pavel Karlíček, když mu soupeř nepřesnostmi v obraně dost pomohl k lacinému bodu. Hned nato František Korostenski černými na první desce podepsal v rovné koncovce smír.

V ostatních partiích se bojovalo o poznání déle. Na druhé šachovnici byly opačné rošády a dal se tušit ostrý boj, Martin Škorpík ale vypadal sebevědomě. Petra Kuklu na třetí šachovnici soupeř přetlačil na dámském křídle, ale Petr dostal za pěšce nebezpečnou protihru na královském křídle a hrozil matovými kombinacemi. Na páté šachovnici soupeř Jiřího Pahoreckého mladšího mačkal jak citrón, ten prchl králem na dámské křídlo, ale jeho pozice nevypadala příliš zdravě. Arnošt Beter vyměnil dámy již v zahájení a jeho drobná výhoda se postupem času vytratila a po výměnách partie dospěla do koncovky, kde měl jeho soupeř výhodu dvojice střelců. Naopak, František Vykoukal po poněkud pasivním zahájení pěkně rozehrál figury a postupně začínal přebírat otěže partie.

Na poslední šachovnici Robert Rödling těžce odolával tlaku soupeře a hledal poslední cestičky v přetížené pozici. Škorpík našel přesné tahy a nekompromisně zahnal soupeře do matu. Přestřelka na 3. šachovnici skončila tak, že soupeř Kuklovy matové hrozby vykryl, vrátil však pěšce a posléze ztratil dalšího, a to už si Petr při redukovaném materiálu nenechal vzít.

V časové tísni se děly věci také u Pahoreckého. Jeho soupeř rozmetal královské křídlo, ale Jirkův král už byl bezpečně ukryt jinde. Naopak Pahorecký volných sloupců na královském křídle využil k protiútoku a bezpečně skóroval. Když po chvíli Rödlingovi soupeř daroval neuvěřitelnou chybou celý bod, tak bylo vítězství Krumlova v kapse. Beter poté podepsal remis a Vykoukal se v brilantně vedené koncovce prosadil také – 1:7. Takto vysoko Českokrumlovští v Bechyni ještě nezvítězili. Z ostatních výsledků překvapila zejména prohra exligového Tábora B s Pískem B.

Výsledky 1. divize: Bechyně – ŠK Č. Krumlov 1:7, Sez. Ústí – J. Hradec 3:5, Royal ČB – Prachatice 5:3, Týn – Veselí 3,5:4,5, Tábor C – Strakonice 4:4, Tábor B – Písek B 1,5: 6,5

Průběžné pořadí 1. Jihočeské divize: 1. Písek B 7 bodů, 2. Veselí 7 bodů, 3. ŠK Č. Krumlov 6 bodů, 4. Tábor B 6 bodů, 5. Strakonice 5 bodů, 6. Royal ČB 4 body, 7. Prachatice 3 body, 8. J. Hradec 3 body, 9. Sezimovo Ústí 3 body, 10. Týn 1 bod, 11. Bechyně 1 bod, 12. Tábor C 1 bod.

V neděli 16. listopadu čeká Českokrumlovské důležitá dohrávka s Royalem České Budějovice.

Hrála se i třetí divize, v níž se týmům z našeho regionu příliš nedařilo. Výsledky 3. divize: Royal ČB B – Vyšší Brod 3,5:1,5, QCC ČB D – Koberce Kájov 3:2, QCC ČB E – Sokol Chvalšiny 3:2.

Pavel Karlíček