Za zmínku zcela jistě stojí fakt, že na vrcholu jeho působení na britských ostrovech získala anglická juniorská reprezentace titul mistrů Evropy družstev, a to právě v roce 2007. Nenechali jsme si proto ujít příležitost se dánského kouče zeptat, jaký měl ze školení trenérů v Českém Krumlově dojem.

„Musím říci, že jsem byl příjemně překvapen. Měl jsem trochu obavy z toho, jak bude fungovat naše vzájemná komunikace s účastníky kurzu a překlad z angličtiny, ale vše se zvládlo skvěle. Všichni velmi dobře spolupracovali a myslím, že zde byla výborná atmosféra. Všechno bylo navíc umocněno báječnou pohostinností, kterou nám pořadatelé nabídli. Zázemí bylo perfektní. Navíc i prostředí penzionu, kde jsme bydleli, bylo velmi útulné.“

Jak vnímáte úroveň našich nadějí, se kterými jste měl možnost pracovat? A jak jste se vůbec na týdenní „výklad“ připravoval?

Nevěděl jsem, jaká hráčská i trenérská skupina se tady sejde, a tak program, který jsem si nachystal, byl jen velmi obecný a podrobnosti a drobné detaily jsem dolaďoval až tady. Myslím si však, že jak trenéři tak hráči svou kvalitu prokázali a díky tomu se tady za týden odvedla dobrá práce.

Jediné, co jsem tak úplně nečekal, bylo, když jsem měl připravit trénink nejmenších dětí. Ale protože to bylo přání pořadatelů, tak jsme se do toho pustili a docela se to podařilo. Děti byly skvělé.

A co žákovské a dorostenecké tréninkové skupiny, se kterými jste během týdne rovněž pracoval?

Neviděl jsem žádnou velkou propast nebo něco, co by mladým hráčům z vašeho klubu vyloženě chybělo. Možná celková úroveň, především prostřední skupiny, mohla být o trochu větší, ale se všemi hráči se dalo pracovat, byli ochotni se učit. To považuji za velmi důležité a je to pro vás velkým příslibem do budoucna.

Nakonec se musím zeptat na samotný Krumlov. Jaký na vás naše město zanechalo dojem?

Krumlov? To je prostě nádhera! Měl jsem možnost strávit několik dní v Praze, ale to, co jsem viděl zde, to všechno daleko předčí. Nejsem si jist, kde jinde na světě bych hledal podobně jedinečné místo.