Badmintonisté českokrumlovského SKB od žákovských kategorií až po dospělé zamířili na jih kontinentu. Ve Slovinsku se konala mezinárodní mistrovství země juniorů a žáků, ostrovní Kypr hostil mezinárodní mistrovství dospělých.

 

MMJ Slovinska

Umístění hráčů SKB ČK – dvouhra junioři: 9. Zevl, 33. Domin (90 účastníků), dvouhra juniorky: 9. Švédová (64 účastnic), čtyřhra junioři: 9. Zevl / Domin, čtyřhra juniorek: 5. Švédová / Pavelková (ČK / Přerov), smíšená čtyřhra: 17. Zevl / Švédová.

„Mezinárodního mistrovství juniorů Slovinska se zúčastnilo více než sto čtyřicet hráčů a hráček z devíti zemí. Našim nadějím se podařilo prosadit přes první kola. Všichni zahráli dobře a je na nich vidět posun ve výkonnosti,“ souhrnně hodnotil vystoupení juniorů SKB trenér Radek Votava a ještě dodal: „Nejcennějším výsledkem je vítězství Lukáše Zevla ve dvouhře nad Grecem z Itálie. Soupeř je již ostříleným borcem a na nedávném mistrovství Švýcarska porazil Holblikga, finalistu tohoto turnaje. Pochvalu zaslouží všichni. Zevl se Švédovou patří ještě do kategorie sedmnáctek a Domin bude hrát juniory ještě dva roky.“

 

MMŽ Slovinska

Souběžně s turnajem juniorů se hrál také turnaj žáků. V kategoriích U11, U13 a U15 bojovalo celkem devět hráčů a hráček SKB Č. Krumlov. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhli Jaromír Janáček s Ondřejem Kotyzou, kteří vybojovali v kategorii U13 bronzovou medaili ve čtyřhře. Porazili domácí dvojici Žugelj a Krapeš (21:13, 21:9) i egyptský pár Zaher a Ashraf (21:17, 17:21, 21:14) a nestačili až po třísetové bitvě na další domácí dvojici Juršič a Košiar (18:21 v rozhodující sadě). „Tady chybělo k finále opravdu málo,“ posteskl si kouč Votava.

Druhým nejlepším výsledkem bylo páté místo Novotného s Janotou, kteří prohráli v zápase o postup do semifinále s Egypťany (22:20, 16:21, 21:23).
Umístění žáků SKB – dvouhra: 5. Siviglia (U11), 9. Kotyza, Janáček, ve skupině skončili Janota, Kolouch, Novotný, Kocová (vše U13).
Kategorie U13 – čtyřhra: 3. Janáček / Kotyza, 5. Janota / Novotný, 9. Kolouch / Siviglia
Kategorie U15 – dvouhra: 9. Černá, Jedlička nepostoupil ze skupiny, čtyřhra: 17. Černá / Kocová, Jedlička / Stovanje (Slovinsko).

 

MM Kypru

Českokrumlovská Martina Benešová si připsala další velmi dobrý výsledek na mezinárodní scéně, když ve dvouhře vybojovala cenné deváté místo. V prvním kole prorazila Italku Podinovou (21:13, 21:19). Ve druhém kole sehrála vyrovnaný zápas s Ruskou Prokopenkovou, které ale podlehla ve třech setech (21:16, 13:21, 20:22). „Martina sehrála další dobrý zápas, bohužel opět s nervózním koncem. Ve třetím setu vedla už o šest míčů, ale ani to jí nestačilo k postupu do vysněného čtvrtfinále. Na turnaji jsem přímo nebyl, proto nemohu přidat bližší postřehy. Jasné ale je, že Martina v současné době hraje velice dobře, možná nejlépe v kariéře. Musí být trpělivá a pracovitá a věřit tomu, co dělá. Potom bude vyhrávat i podobné koncovky, jako v zápase s Ruskou,“ věří Radek Votava.