První duel v novém ročníku oblastního přeboru sehráli basketbalisté Spartaku Kaplice na palubovce rezervy druholigového týmu jindřichohradeckého Slovanu. Po vyrovnaném průběhu se domácím střelcům podařilo v závěru utkání odskočit a připravit tak Spartaku na úvod soutěže porážku.

BK J. Hradec B – Kaplice 85:68 (39:32)

Domácí celek posílený o několik pendlů z ligového áčka začal velmi dobře a ujal se vedení 10:0. Hostům se nedařila střelba a první bod zaznamenal až Ševčík z trestného hodu v 7.minutě! Spartakovci se ovšem v dalším průběhu probudili a do poločasu upravili na přijatelný rozdíl sedmi bodů – 39:32.

Ve třetím dějství se hrálo podle jednotného obrazu. Na koš domácích vzápětí hosté odpověděli, a tak se odstup neměnil. Ve 28. minutě ovšem oslabil hosty svojí nedisciplinovaností Pavel Míšek, jenž byl vyloučen za opakované komentování výroků rozhodčích. Domácí pak nekoncentrovanosti hostů dokonale využili, bodově odskočili až na 16 bodů a vydobytý náskok si udrželi až do konce.

Vyloučení Míška bude mít dohru ještě u disciplinární komise a je otázkou, jak vysoký trest kaplický hráč dostane a kolik utkání bude následně v sestavě Spartaku chybět.

Fakta: základní pětka a body Kaplice: Adámek 15, Čegan 13, Mladý 12, Kratochvíl 8, Ševčík 3; střídali: Beň 11, Cinádr 4, Míšek 2, Bedlivý, trojky: 10 (Adámek 3, Čegan 3, Mladý 3, Beň 1), trestné hody: 10/4 (40%); čtvrtiny: I. 14:7, II. 23:20, III. 25:25, IV. 23:16.

 

S kým příště?

Pod vlastními koši v hale ZŠ Školní se basketbalisté Spartaku Kaplice představí až o příštím víkendu 27. až 28. října, kdy nejprve v sobotu v tradičním podvečerním čase přivítají Viktorii Tábor (17) a v neděli dopoledne změří síly se Sokolem Písek (10).