Nejmladší kategorie byla zastoupena Michalem Havlíčkem, který měl svou závodní premiéru a nečekaly se od něj žádné zázraky. Přesto svými výkony mile překvapil, zvláště pak třetím místem při prsařském sprintu. Zato Natálie Berounská bojovala s časem kvůli možnosti účasti na MR dvanáctiletých. Všechny starty proměnila v osobní rekordy, v některých disciplínách se výrazně zlepšila a odnesla si ocenění za tři třetí, jedno druhé a čtyři čtvrtá místa.

Mezi třináctiletými citelně chyběl zraněný Jan Kodým, a tak jediným zástupcem byl Jakub Švancár. Ten potvrdil svou prsařskou specializaci a třemi stříbry navázal na úspěchy z jara. Čtrnáctiletými želízky byla Markéta Bohdalová a Aleš Berounský. Vylepšili si osobní rekordy a oba si několikrát zaslouženě vystoupili na stupně vítězů. Aleš se stal na prsařské stometrové trati krajským přeborníkem.

Patnáctiletá Karolína Honzová se potýkala s nemocí a stříbrná příčka ve znaku byla jen slabou náplastí. Domácí voda svědčila i matadorům plaveckého klubu. Do formy se dostal po odmlce šestnáctiletý Pavel Vysušil a v kategorii mladšího dorostu si vyplaval pět medailí.

Ve starším dorostu se představil Martin Sváček, který exceloval v dlouhých kraulařských tratích, vylepšil si své časy a také získal řadu medailí. Velkým úspěchem je i umístění Jiřího Sváčka v kategorii mužů, zvláště, když má Jirka kvůli studiu omezené možnosti trénovat. Nádherné závěrečné boje s konkurenty i s časem korunoval jedním zlatem, dvěma stříbry a bronzem.

Českokrumlovský plavecký klub se tak úspěšně prezentoval na domácí scéně a ziskem 38 medailí z krajského kola všech kategorií dokázal svou úspěšnost.

Po prázdninách se klub zase otevře všem zájemcům o plavání. Rádi tedy mezi sebou přivítáme i nové plaváčky.

Eva Bednaříková