Na nizozemské mezinárodní mistrovství juniorů zamířil českokrumlovský trojlístek Václav Domin, Lukáš Zevl a Zdeňka Švédová.

Junioři SKB na turnaji označovaném jako „malé mistrovství světa“ odehráli dobré zápasy. V konkurenci 250 hráčů a hráček z celého světa, kde prim hráli junioři z Malajsie, Indie a Hong Kongu a zástupci evropské špičky, ovšem bylo velice těžké se prosadit. Od začátku záleželo na losu, který však byl k našemu trojlístku poměrně milosrdný.

Nejvýš v deblu

Ve dvouhře juniorů měl šanci Domin, který bojoval s Kanaďanem Tetreaultem. V prvním vyhraném setu 21:16 hrál dobře, byl aktivní a využíval možnosti maximálně. Do druhého setu ale vstoupil úplně někdo jiný a bojácný nesoustředěný výkon vyústil v prohru 17:21. „Snaha tu určitě byla, ale ta proměna…“ povzdechl si trenér Radek Votava. Třetí set byl jenom odrazem předchozí sady a Domin prohrál 11:21. Zápas se hrál 31 minut.

Na Zevla čekal Skot Merrilees. „Lukáš odehrál s výborným soupeřem dobrý zápas a ukázal snahu vyhrát každou výměnu,“ hodnotil kouč. Po 24 minutách a porážce ve dvou setech (10:21, 11:21) Zevl do kola druhého nepostoupil.

Švédová díky volnému losu nastoupila až do druhého kola singlu, kde jí čekala nasazená devítka Tsz Ka Chanová z Hong Kongu. Zápas se hrál 20 minut, Švédová se snažila vzdorovat, ale na víc než čestnou porážku to nestačilo (11:21, 12:21).

Ve čtyřhře juniorů vybojovali Domin se Zevlem vítězství v prvním kole nad rakouskou dvojicí Bertsch a Wraber. „Los to byl přijatelný, přesto favority byli Rakušané,“ připomněl Votava. Zápas se hrál 35 minut a měl vyrovnaný průběh ve všech třech setech (21:16, 18:21, 21:19). „Byl to pro Vaška s Lukášem další dobrý zápas na mezinárodním poli. I když oba mají ještě hodně na čem pracovat, tak je postupné zařazování natrénovaných prvků do hry příjemným zjištěním,“ chválil první muž SKB. V druhém kole krumlovský debl šel proti dvojici Young a Natenstedt (Skotsko / Nizozemí) a po setech 24:26 a 12:21 vypadl. „Velká škoda první sady, kde měli kluci pět setbolů. Vyhraný set by je určitě povzbudil do dalšího boje. Takto to celé vyznělo bohužel opačně,“ rozebral zápas trenér Votava.

Švédová hrála čtyřhru společně s Belgičankou Snoeckovou. Po prvním volném kole bojovaly s favorizovanou malajskou dvojicí a hladce prohrály (10:21, 12:21). „Porážka od soupeřek, které postoupily až do finále. Švédová ovšem předvedla ve čtyřhře velice dobrý výkon a stydět se rozhodně nemusí,“ ví Votava.

Ve smíšené čtyřhře měli šanci na postup Zevl se Švédovou. Stop jim ale vystavil německý mix Gavelhoff a Kattenbecková. „Byl to velice silný soupeř, ale hratelný. Hlavně ve druhém setu byla šance velká, ale po opakujících se chybách se zvrat nepodařil,“ rozebral trenér.
Domin bojoval v mixu po boku Hobzikové z Prahy. Proti daleko sehranějšímu anglickému páru Hotchen a Cousinsová ale neměli žádnou šanci (14:21, 8:21).

Ve výsledcích

Umístění hráčů SKB Č. Krumlov na MMJ Nizozemí – dvouhra: 33. Švédová (128 hráček), 65. Zevl, Domin (128 hráčů), čtyřhra: 17. Domin / Zevl (64 párů), Švédová / Snoecková (64 párů), smíšená čtyřhra: 33. Zevl / Švédová, Domin / Hobziková (64 párů).

Radek Votava, Karel Vosika