Volejbalová dívčí družstva VSK Č. Krumlov čekala v posledním kole druhé části extraligových soutěží dlouhá cesta na Moravu, a to shodně na palubovku frýdeckomísteckého Sokola.

Domácí Frýdek Místek ovšem neponechal v posledních soubojích nic náhodě a povolal z prvního družstva žen posily v podobě smečařek Kojdové a Košické. Hlavně Helena Kojdová byla největší osobností domácího družstva, odehrála sobotní zápasy v dresu juniorek i kadetek a v neděli pak pomohla kadetkám k zisku důležitého bodu, který znamená, že českokrumlovské kadetky v rozhodující třetí části pojedou ke dvěma závěrečným turnajům opět na sever Moravy – do Frýdku Místku a do Přerova. Juniorky VSK v rozhodující fázi boje o záchranu čekají turnaje doma a na pražské Slávii.

Extraliga juniorek

Frýdek Místek – VSK Č. Krumlov 3:1 (16, 17, –22, 13) a 0:3 (–23, –21, –24)

V prvním zápase frýdecké juniorky po〜užily obě posily z žen a na jejich hře byl znát patřičný rozdíl, především na podání a v útoku ze zadních zón. V odvetě domácí hráčky nastoupily již pouze s Košickou, a ta sama na pozměněnou sestavu a zlepšený výkon hostů nestačila.

Sestava VSK ČK – 1. zápas: nahrávka – P. Marková, smeč – Z. Marková, Kadlecová, blok – Maryšková, Trojáková, univerzálka – Černá, libero – Tomanová, střídala: Sebeniová, 2. zápas: nahrávka – Z. Marková, univerzál – A. Jarošová, blok – Maryšková, Trojáková, smeč – Sebeniová, Kadlecová, libero – Černá, střídaly: Benešová a Hůlková.

Extraliga kadetek

Frýdek Místek – VSK Č. Krumlov 3:0 (23, 12, 20) a 3:0 (15, 16, 8)

Domácí hráčka Helena Kojdová byla největší osobností obou duelů a stala se pověstným jazýčkem na vahách, a to hlavně v prvním zápase. Odveta skončila pro hosty neslavně, když ve třetím setu se za stavu 18:8 zranila smečařka Eva Benešová, a protože hosté neměli další hráčku na střídání, byl zápas ukončen.

Sestava: nahrávka – Bednaříková, univerzál – Tomanová, blok – Maříková, Hůlková, smeč – Jarošová, E. Benešová, libero – Bukovjanová.

Jak ve finiši?

Jak již bylo řečeno, juniorky i kadetky VSK Č. Krumlov nyní ve třetí části soutěží čekají rozhodující boje o záchranu, v nichž se systémem na dva turnaje utkají čtyři poslední celky tabulky. Po odehrání klíčových turnajů se první družstvo z kvarteta zachrání, celky na druhém a třetím místě bude čekat kvalifikace a poslední z tabulky přímo sestupuje.

Jan Vobr, Karel Vosika