Shrnutí první části soutěží za zelenými stoly očima předsedy Okresního svazu stolního tenisu.

V okresním přeboru i soutěži byla ukončena základní část a nyní budou vrcholit souboje v nadstavbové části o konečná umístění. První čtyři týmy se vzájemně utkají dvoukolově o vítěze okresního přeboru a okresní soutěže. Rovněž družstva na dalších pozicích budou bojovat o co nejlepší umístění.

 

Okresní přebor

Oproti loňskému roku se do finálové skupiny v okresním přeboru probojovaly celky Sokola Křemže a SC Č. Krumlov. Zápasy ve finálové skupině slibují vyrovnané bitvy, neboť rozdíl mezi prvním a čtvrtým týmem po základní části činil pouhé dva body.

Trochu nečekaným lídrem okresního přeboru se stalo družstvo Křemže, které se však výsledkově lepší každou sezonu. Seniorům z Českého Krumlova prospělo loňské sloučení s celkem Větřní a zkušení matadoři si dokázali s přehledem pohlídat postup do finálové čtyřky. Loučovice i céčko Kaplice jsou ve finálové čtyřce již tradičně, a tak uvidíme, zda bude zkušenost jejich hráčů stačit na dosavadní nadšený a bojovný výkon vítěze základní části z Křemže.

Okresní soutěž

Okresní soutěži v základní části jasně dominoval celek TJ Zubčice C, který v této sezoně posílil o zkušené hráče Jiřího Jiráně a Romana Šítala, a dobrou výkonnost vykazuje i dorostenec Martin Kubec. Z dosavadních výsledků se zdá, že postup Zubčic by mohlo zkomplikovat pouze béčko SC Č. Krumlov, které jako jediné dokázalo Zubčické porazit.

Souboje ve finálové skupině však mohou být velkou výzvou pro nováčky ve finálové čtyřce – družstvo Křemže B, které disponuje vyrovnaným kádrem. V posledním kole základní části Křemežští pro sebe s přehledem rozhodli zápas o postup s Bujanovem. Rezerva Velešína se jistě také popere o co nejlepší umístění. Bohužel, úmrtí Josefa Masaryka, který byl jejím klíčovým hráčem, je pro mužstvo příliš citelné.

Miroslav Javořík